Hová kerül a lefolyóban eltűnő használt víz, mi mindent kell vele tenni, hogy végül újra megtisztulva adhassák vissza a természetnek? Hogyan lehet energiává alakítani a szennyvíz szerves anyagát? Milyen hasznot hozhat a folyékony hulladék gondos kezelése? Mindezekre a kérdésekre első kézből kaphatnak választ a Tettye Forrásház Zrt. nyílt napjának résztvevői szombaton.
A szolgáltató az országos „Kukakultúra” kezdeményezéshez csatlakozva a hétvégén megnyitja a pécsi szennyvíztelep kapuit és bemutatja, hogyan végzik az egyik legfontosabb környezetvédelmi tevékenységet. A Hulladékkezelők Nyílt Napján, október 5-én az érdeklődők megismerkedhetnek a tisztítómű munkájával, végigkövetve a számos eljáráson áthaladó elhasznált víz megtisztulásának folyamatát. A résztvevők azt is láthatják, hol épül a szennyvíziszapot energia termelésére felhasználó biogázüzem, amelynek munkálatai a napokban kezdődnek. A biogázerőmű a szennyvízkezelés folyamatát lezárva a szennyvíziszapból biogázt állít elő, amelyet gázmotorok segítségével zöld elektromos áram termelésére használnak majd.
A látogatás időtartama kb. egy és negyed óra, a részvételhez előzetes bejelentkezés szükséges.
Jelentkezés: [email protected], 72/421-720
Program helyszíne: Pécs városi szennyvíztisztító telep (7634 Pécs, Állomás utca 40.; a 6-os út pellérdi elágazásától Pellérd felé kb. 600 méterre, GPS koordináták: 46.0531,18.1541)
A regisztrált csoportoknak a Tettye Forrásház ingyenes buszjáratokat biztosít az uránvárosi buszvégállomásról a telepre és vissza.
Programok: teleplátogatás 45 percenként ● Szippantós és csatornamosó autó bemutató az udvaron ● Vízi labor – kísérletek és érdekességek a szennyvízlaborban ● Vizes játékok ● A strandlabdától a csavarkulcsig – Csatornarelikviák kiállítás