Hirdetés

Súlyos hasfájás, hányás, láz. Ezekkel a szörnyűségekkel kellett együtt élnie annak a nőnek, akinek nagyon sokáig nem tudták megmondani, hogy mi a baja. Végül egy CT-vizsgálat mutatta meg a bajt: tizennégy darab 18 centiméteres orsóférgeket találtak a nő epevezetékében. 

A 38 éves asszony már alig tudott állni a lábán, az utolsó hónapban 12 kilót fogyott, végül egy CT-vizsgálat segített rajta, ami kimutatta, hogy tizennégy közel 20 centiméteres orsóférget találtak az epevezetékében.

Az orsóféreg kifejlett állapotban 15-25 cm hosszú, jelenlétükre gyakran csak a fáradékonyság, köhögés hívhatja fel a figyelmet.

A fertőzést lárvakezdeményeket tartalmazó peték lenyelése okozza, melyek általában nem megfelelően megmosott zöldségek vagy gyümölcsök külső részére tapadnak. A lárvák a vékonybélben kelnek ki, a bélfalon keresztül a keringésbe jutnak, majd a tüdőbe vándorolnak. Innen köhögés, majd a köpet lenyelése révén ismét a tápcsatornába jutnak.

Az orsóféreg lárváiból a vékonybélben keletkezik kifejlett féreg. A nőstény férgek petéi a gazdaszervezetből a széklet útján távoznak. A petékben meleg, nedves talajban kb. 2 hét alatt alakulnak ki a lárvakezdemények (ekkor lesznek fertőzőképesek).

Hirdetés