Már mintegy száz éve folyik Pécsett a klinikákon gyógyítás, most különleges, archív felvételeken mutatjuk be, hogyan is dolgoztak egykor a doktorok.
Az elmúlt időszakban komoly fejlesztések zajlottak a pécsi egészségügyben, az épületek megújítása mellett a legmodernebb technikával folyik a gyógyítás, ahogy arról már többször be is számoltunk. (Videónk a nagyszabású modernizációról ITT tekinthető meg!)
A pécsi klinikai egészségügy története azonban jóval régebbre nyúlik vissza, és még csak nem is a 400 ágyas klinikai tömb megépítéséig, ami a hatvanas évek eredménye. Ahogy az ismert, a trianoni békediktátum után a pozsonyi egyetem Pécsre költözött, ez azonban nem csak az oktatási intézményeket érintette. A már működő bábaképző, városi kórház és csapatkórház épületeiben kaptak helyet az egyetemi klinikák.
A klinika mellett természetesen, ahogy ma is, az oktatás, az orvosképzés is fontos volt, a kor színvonalán magas szintű kutatások is folytak.
És persze a modern eszközök sem hiányozhattak, igaz, a maiakkal összevetve ezek inkább ijesztőeknek tűnhetnek.
Ma a 400 ágyas klinikán, hivatalos nevén a Janus Pannonius Klinika Tömbben egy- és kétágyas szobák fogadják a betegeket, saját fürdővel, klímával, tévével. Száz éve viszont ez volt még a helyzet: