A trambulin beszerzése öröm az egész család számára. Jó választás, hiszen a trambulin nem csak a gyerekeknek, de a felnőtteknek is tartalmas szórakozást, kikapcsolódás és nem mellesleg kiváló mozgásformát tud biztosítani, amely még a fittséget is biztosítja számunkra.
Igaz, a trambulin, mint eszköz nem igényel túl sok odafigyelést, de érdemes a gondozására figyelni, mert azzal a hosszú távú és biztonságos használatát alapozzuk meg.
Mire kell figyelni a trambulin karbantartása során?
Az első és legfontosabb, hogy mindig rendszeresen legyen tisztítva a trambulin. Mivel ezek a szerkezetek általában a szabad ég alatt vannak, ezért ki vannak téve az időjárás viszontagságainak. A fákról leeső levelek is gyakran rákerülnek az ugrófelületre, ezért ezt célszerű időnként megtisztítani. Ez történhet először seprűvel, majd ezt követően érdemes a felületeket áttörölni hideg vizes ruhával vagy egy puha szivaccsal.
Bár a legtöbb trambulin inkább kültéren kerül elhelyezésre, érdemes odafigyelni arra, hogy megfelelően védve legyen az időjárástól. Ha esetleg hosszabb ideig nem használjuk, érdemes lefedni vagy betakarni takaróponyvával. A nagyobb viharok idején sokan döntenek amellett, hogy a biztonsági hálót leszerelik annak érdekében, hogy az erős szél és eső ne tegye kárt benne.
A trambulin karbantartása során fontos, hogy gyakran nézzük át a szerkezetet. Vegyük észre, ha valamelyik eszközt cserélni szükséges, és az esetlegesen hibás vagy laza alkatrészek cseréjét ejtsük meg időben. Ez a biztonság és a hosszú távú élettartam feltétele is.
Mire érdemes figyelni a trambulin alkatrészeinek átvizsgálásakor?
A trambulinok működését nem árt folyamatosan szemmel tartani, azonban évente fontos tüzetesebben átnézni a szerkezetet. Figyeljünk arra, hogy keret alkatrészei megfelelően vannak-e csatlakoztatva, minden cső a helyén van-e, nem történt-e elmozdulás az összekötésekben a korábbi ugrálásoknak következtében. Amennyiben bármilyen amortizáció történt, akkor a trambulin alkatrészek beszerzéséért a TacticSport oldalát is érdemes megnézni.
A trambulinok esetében kiemelten fontos figyelni a rugók állapotára is. A komolyabb átvizsgálások során nézzük át egyesével a rugókat, meg van-e a kellő feszesség, ép-e még a rugó és a kampó, ami a trambulin ugrófelületét köti össze a vázzal… és ha már az ugrófelületnél tartunk: nagyon fontos az ugrószőnyeg feszességének ellenőrzése is. Nézzük meg, hogy a felület még mindig rugalmas és sértetlen-e.
A biztonság miatt nagyon fontos, hogy az ugrófelületet a szerkezethez kapcsoló rugók fedése is sértetlen legyen. A biztonsági háló esetében arra kell figyelni, hogy megfelelően van-e rögzítve a trambulin szerkezetéhez, és hogy nem sérült-e.
A trambulin felállítása során figyeljünk arra, hogy stabil legyen a szerkezete, melynek egyik alapfeltétele, hogy vízszintes talajon legyen felállítva.
A felsorolt praktikus tippek követésével és alkalmazásával a trambulin hosszú távon ad majd kiváló szórakozási lehetőséget a családban kicsiknek és nagyoknak egyaránt.
(x)