Digitális Oktatás- és Tanulástámogató Központ (DOT) jött létre a Pécsi Tudományegyetemen, mely segíti a kurzusok modernizálását a 21. század elvárásainak megfelelően.
Mint írja a PTE közleményében, az egység célja, hogy hatékony válaszokat adjon a digitális, illetve a kombinált oktatási módszertanokkal (blended learning) kapcsolatban. Korszerű módszerek, eszközök, platformok alkalmazását tanítják meg itt az oktatóknak, akik a 21. század hallgatói elvárásainak megfelelően alakíthatják át kurzusaikat.
Több pályázatot hirdettek már meg ezzel kapcsolatban, még a szervezeti keretek kikristályosodása előtt. Az erre a félévre szóló pályázat pedig március elsejétől elérhető a PTE bármelyik karán oktató tanár számára, akiket anyagilag is motiválnak a részvételre.
„A blended learning a hagyományos oktatási forma elemeit ötvözi a 21. század előnyös, digitális módszereivel és eszközeivel. Vegyes formula: az adott kurzusnak vannak online, és vannak személyes találkozáshoz kötődő elemei. A hagyományos részben a személyes kapcsolat, bizalom, és az együttműködés támogatja a tanulást, az online rész pedig mindazon források, eszközök, módszerek használata, amik egyszerűbbé, produktívabbá tehetik azt” – idézi a közlemény dr. Vörös Zoltánt, a PTE DOT vezetőjét.
A cél tehát az, hogy magát az oktatást tegyék élvezetesebbé, az eszközök használata a tanároknak és a diákoknak is segíthet.
További részletek a DOT március 1-én indult honlapján találhatók.