A Microsoft 37 évvel ezelőtt dobta piacra első informatikai rendszerét, és mind a mai napig a piac több mint 90%-át birtokolja. Alapfilozófiája a popularitás, a könnyű kezelhetőség és a számtalan beépített funkció adta lehetőség.
Használatban lévő operációs rendszerek
A legújabb operációs rendszer jelenleg a Windows 11, de ettől eltérő, régebbi típusokat is találhatunk a VR Soft operációs rendszerek kínálatában, ahonnan akár percek alatt beszerezhetők a digitális termékkulcsok.
A 11-es széria új megjelenést kapott, könnyű keresési és rendszerezési lehetőségeket biztosít. A Microsoft Teams Csevegés szolgáltatásával bárkit ingyenesen elérhetünk direkt üzenet vagy hívás útján, attól függetlenül, hogy a másik fél használja-e ezt a rendszert.
Átvették az Apple-től jól ismert Fókuszokat, amelyek használatával elősegíthető a koncentrált munkavégzés, például felfüggeszthetjük az értesítéseket.
Windows 10
Eggyel korábbi verzió a Windows 10 Home, asztala jobban kihasználható, mivel a képernyőn akár négy alkalmazást is el lehet helyezni, vagy több virtuális asztalt, ha több hely kell vagy projektenként szeretnénk rendszerezni az alkalmazásokat.
A Windows 10 Pro tartalmazza a Home minden funkcióját és frissítéseit, ugyanakkor fontos üzleti többletfunkcióval bír: nagyobb védelmet biztosít titkosításhoz, távoli bejelentkezéshez vagy virtuális gépek létrehozásához.
Korábbi verziók
Joggal merülhet fel a kérdés, hogyha van két új verzió, akkor miért vegyünk meg egy régit? Azért jó, ha szoftveres cégek kínálatában lehetőség van régebbi típusú operációs rendszerek beszerzésére, mert nem biztos, hogy számítógépünk alkalmas egy újabb verzió telepítésére, például nincs elegendő belső tárhelye. A Windows korábbi verziói közül a 7 és a 8.1 tökéletesen működik egy gyengébb hardver esetében is.
Licenc vásárlás gyorsan
Amikor veszünk egy windowsos számítógépet, legtöbbször a gyártó már rátelepítette az operációs rendszert és az azonnal használható. Viszont, ha magunk építjük a számítógépet, akkor nekünk kell rátelepíteni a programot (vagy megbízni vele egy szakembert).
Ilyen esetben vagy a kereskedelmi (retail) vagy gyártói rendszert (OEM) vásároljuk meg és telepítjük fel. Használatban a kettő között nincs különbség, támogatásban és hordozhatóságban igen.
Ha az OEM rendszer megvásárlása mellett döntünk, akkor átvesszük a gyártó szerepkörét, és ha esetleg hardveres vagy aktiválási gondunk támad, a Microsoft ügyfélszolgálata a gép gyártójához fog irányítani, ám ha azok mi magunk vagyunk, nem biztos, hogy sikerrel járunk. Továbbá az OEM verzió egy adott géphez kötődik, nem költöztethető, míg a retail igen.
Ha online vásároljuk meg az operációs rendszert, az aktiváló kulcs akár tíz percen belül megérkezik a nap bármely szakában, és onnantól kezdve használható a gép.
Operációs rendszert venni azoknak ajánlott, akik maguk építik a számítógépüket, vagy más rendszerből szeretnének áttérni a windowsos konstrukcióra. Ha nem vagyunk biztosak a dolgunkban, kérjük szakember segítségét.
(x)