Töménytelen mennyiségű vállalkozást sújt és ítél halálra a koronavírus okozta veszélyhelyzet, a szigorító intézkedések. Viszont sokkal jobb a helyzet akkor, ha azok a bizonyos vállalkozások tagjai a világ legnagyobb networking szervezetének, a BNI-nak (Business Network International). A hálózat tagjai egymást segítve fejlődnek, kapcsolatcsere, partneri ajánlások útján – ami jelen helyzetben nem kevés előnnyel jár. A BNI-ról korábban ITT ÍRTUNK.
A BNI szervezet pécsi tagjai között is sokan vannak olyan vállalkozók, akiknek rengeteg fejtörést okoz az, hogy a kormány általi kényszerű szigorító intézkedések jelentős bevételkiesést okoznak. Viszont nyugodtabban alhatnak, tudván, többen is segítik őket.
Fehér Péter, a BNI dél-dunántúli régiójának igazgatója elmondta, a legnagyobb változás nyilván abban van, hogy eddig a találkozók személyesen zajlottak, most átálltak az online működésre. A BNI-nak sikerült nagyon gyorsan reagálni a koronavírus okozta helyzetre, két hét alatt világszerte átálltak a virtuális találkozók megtartására. Így mindenki egy központi alkalmazáson keresztül, home office-ból bejelentkezve találkozhat a csapattagokkal. Egyébként minden maradt a régiben, a tagok ugyanúgy tapasztalatot cserélnek, munkát javasolnak, inspirálják egymást, ahogy azelőtt. Ami több szempontból is hangsúlyosabbá vált, az az egymás segítése.
– Most nem csupán azzal segítünk, hogy kiemelt figyelemmel kísérjük, hanem többek között ingyenes online képzéseket tartunk nekik, a heti rendszerességgel történő találkozásokat díjmentesítettük. Ezzel párhuzamosan a tagok a hivatalos találkozókon kívül maguk is szerveznek egymás között összejöveteleket – mondta.
– A nehéz helyzetbe került vállalkozók ugyanakkora arányban vannak jelen a tagjaink között, mint a társadalom teljes egészében. Sokan vannak, akik a saját szektorukban minőségi szinten dolgoztak, ám ez a szektor egyik pillanatról a másikra leállt – gondolhatunk itt rendezvényszervezőkre, vendéglátósokra, kereskedőkre.
Fehér Péter szerint megfigyelhető náluk, hogy a veszélybe került vállalkozóknál az érzelmi düh-szomorúság-elfogadás-továbblépés sokkal gyorsabban végbemegy, mint másoknál. Ennek oka lehet a BNI közösség megtartó ereje, támogató háttere. Sok cégvezető tagnál vették észre, hogy hamar megrázták magukat, elindultak ismét és vagy teljes tevékenységet váltottak, vagy úgy váltottak, hogy cégük megmaradjon. Mindenesetre közös bennük az, hogy még jelen körülmények között is megtalálták az utat a fejlődés felé, innovációkban gondolkoznak, segítik egymást.
– Talán sohasem volt annyira fontos egy olyan megtartó közeg, mint a BNI, éppen ezért akik eddig velünk voltak, döntő többségben velünk is maradnak, sőt, számos cégvezető számára felértékelődött a tagsággal járó pozitív közösség, ezért egyre többen jelzik csatlakozási szándékukat. Ezért is lett a BNI mottója erre az időszakra: Most jobban, mint valaha! – tette hozzá.