-1 C
Pécs
vasárnap, november 17, 2024
KezdőlapPécs AktuálJapánról japánul: pécsi gimiseknek ez is megy

Japánról japánul: pécsi gimiseknek ez is megy

Ki gondolt arra középiskolásként, hogy letudva a fárasztó tanórákat, a nap végén még Japánról tanulhasson szórakoztató módon? Sok szakkör létezik, sok foglalkozás, de egy Távol-Kelettel ismerkedő klub egészen egyedi vállalkozás. Pécsen ilyen is van. 

Nem akármilyen kezdeményezés indult el a Nagy Lajosban. Két diák gondolt egyet, és önállósítva magukat elindítottak egy Japán kultúra klubot.

Az egyedülálló ötlet alapját az adta, hogy a tizedik osztályos Pap Kristóf japán nyelvet kezdett tanítani barátjának, a végzős Király Miklósnak még a tavalyi tanév során. Ebből bontakozott ki az, hogy többeket is érdekelhet ez a különleges nyelv és a hozzá tartozó varázslatos kultúra.

– Ha csak két-három ember érdeklődne iránta, ugyanúgy megtartanánk az órákat, mintha harmincan-negyvenen lennének, nem ez a lényeg – mondta el lapunknak a szervező, Király Miklós.

– Ha visszanézzük az iskolás történelemkönyveinket, talán összesen egy oldalnyi tananyagot találhatunk Japánról – sőt, úgy egészében a Távol-Keletről –, vagy még annyit se. Ezért gondoltuk úgy, hogy érdemes megismertetni ezt a világot is többekkel. Reménykedünk benne, hogy sokak figyelmét felkelti majd a klub.

A fiú szerint nagyon sokrétű foglalkozásokat szeretnének megvalósítani. Természetesen a japán nyelvvel való ismerkedés alapvető fontosságú, ezt Pap Kristóf fogja megmutatni az érdeklődőknek. Persze nem egy nyelvtanfolyam lesz ez, csupán néhány felületes infót, érdekességeket ismertetnének.

– A kultúra minden ágát érinteni szeretnénk. A történelmen kívül a hitvilágra is nagy figyelmet fordítunk, ez pedig már érinti egész Kínát, a koreai félszigetet. Tehát nevében ugyan japán a klub és elsősorban a japán kultúrát mutatjuk be, lesznek kitekintések a távol-keleti népek felé is – mondta.

Lesznek filmvetítések is, sőt, kitalálták, hogy negyedévente egy Karaoke-órát is tartanának. Az elképzeléseink szerint minden pénteken a tanórák után tartják majd a klubot.

Fix tematika nincs, alapvetően Kristóf foglalkozik a japán nyelvvel és az irodalommal. Miklós a történelmet és a művészetet – zene, festészet, építészet – mutatja be. A mai japán médiáról, társadalomról közösen szeretnének beszélni.

 

Hirdetés
KAPCSOLÓDÓ CIKKEK

Hírzóna

Abszolút Nő