Pécs
szombat, szeptember 28, 2024
KezdőlapSportJobb volt rajta gyorsan túl lenni

Jobb volt rajta gyorsan túl lenni

Papírforma vereséget szenvedett a bajnoki címvédő Falco otthonában az élvonalba most visszatérő PVSK, amely három negyeden át kifejezetten jól tatotta magát.

Amennyire várták a pécsi kosárszurkolók a PVSK visszatérését az A csoportba, pont annyira szerettek volna minél előbb túl lenni az első fordulón. Merthogy az első osztály legtöbb csapata úgy fog majd Szombathelyre utazni, hogy előre borítékolható lesz veresége – így egy újonc számára kicsit olyan ez, mintha a kivégzőosztag elé kelle önszántából besétálnia.

Na ehhez képest a Pécs játékát elnézve a meccs elején, meg nem mondta volna senki, hogy tavaly még a másodosztályban szerepelt. Szrecsko Szekulovics gárdája nem volt megilletődött, nem tűnt sem fizikálisan, sem fejben gyengébbnek a BL-résztvevő Falconál. Antóniék még vezettek is az ötödik perc környékén. Persze azért a Szombathely az első negyed végére már előnyben volt. És nagy baj pécsi szempontból a második negyeddel sem lett volna – ha nincs az a fránya támadójáték. Merthogy hátul erős lábakon állt a PVSK. Jól mutatja ezt, hogy tíz perc alatt csak 18 pontot kapott. Közben azonban szinte képtelen volt kosarat szerezni, így a nagyszünethez érve meg tudott lépni a Falco.

A harmadik negyedben pedig megmutatta a Pécs, hogy nem ijed meg a saját árnyékától. Dzseletovics kifejezetten jól mozgott, de a fiatal Merkl játéka is kellemes meglepetés volt. Ahogyan az is, hogy ezt a tíz percet megnyerte PVSK – Milos Konakovnak le is kellett teremtenie a hazaiakat.

Ez pedig azért fel is rázta a Falcot, amely az utolsó negyedben beindította a motort, és elkezdett BL-sebességen pörögni. Ezt pedig már nem is tudta követni a Panthers. Ebben a periódusban keresztülrohantak Plézeréken, itt már nem volt arra esélye a Párducoknak, hogy tartsák a 10-15 pontos különbséget, a vége pedig nagyarányú szombathelyi győzelem lett.

A végeredmény papírforma lett ugyan, de az első harminc percet elnéze, biztosan fog még kellemes meglepetéseket okozni a szezonban a PVSK-Veolia.

Falco-Vucano Energia KC Szombathely–PVSK-Veolia 94-58 (27-21, 18-6, 16-19, 33-12)
Kosárlabda-NB I., férfiak, 1. forduló.
Falco: Váradi 8/6, PONGÓ 10/6, Clark 3, TIBY 13/3, POPOVOCS 11. Cs.: PERL 23/6, Keller 8, DIGGS 11/9, Kovács, Bognár 7, Verasztó, Sövegjártó. Vezetőedző: Milos Konakov.
PVSK-Veolia: Micsovics 8, Archibald 13, Plézer 2, DZSELETOVICS 13/9, Payton 15. Cs.: Frank, Mokánszki 2, Antóni, Merkl 5/3, Németh A., Radó. Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics.