A Jobbik szerint hazugságokat és csúsztatásokat tartalmaz az ENSZ Emberi Jogi Tanácsának Magyarországot bíráló jelentése, amely szerint az országban növekszik a diszkrimináció és az antiszemitizmus.
Mirkóczki Ádám, a párt országgyűlési képviselője sajnálatos nevezte, hogy eddig egyetlen parlamenti párt sem reagált a jelentésre, amely „hazugságokkal és csúsztatások tömkelegével fűszerezett állítás”. Mint mondta, a Jobbikot érdekli, mire alapozzák, hogy a jelentésben növekvő diszkriminációról és antiszemitizmusról beszélnek.
Egészen mások a tapasztalatok, „számtalan friss tanulmány kimutatta, hogy Magyarországon van a cigányságnak a legjobb helyzete Kelet-Közép-Európában” – fűzte hozzá.
Persze, ez nem azt jelenti, hogy ez elégséges, „de Magyarországot azzal vádolni, hogy itt a legerősebb a diszkrimináció és az antiszemitizmus, az hazugság” – jelentette ki Mirkóczki Ádám, majd úgy fogalmazott: „ha Magyarországon akkora az antiszemitizmus, mint ahogy beállítják, akkor vajon miért hazánkban a legnagyobb arányaiban az izraeli kaszinó- és ingatlanbefektetések (…) száma?”
Mirkóczki Ádám szerint a jelentés készítői kettős mércét használnak, mert „a cigányság felelőssége nélkül állítanak be egy országot, egy társadalmat”. „A folyamatos bűnbakképzés és a valódi felelősök meg nem nevezése kifejezetten mélyíti a társadalmi ellentéteket és fenntartja a cigányságon belül a jelenlegi életformát, legitimálva azt a hamis tévképzetet, hogy a jelenlegi sorsukért kizárólag a többségi társadalom és a politikai elit a felelős” – mondta.
Közlése szerint a Jobbik felszólítja a kormányt, hogy „tényszerűen” tájékoztassa az ENSZ Emberi Jogi Tanácsát és cáfolja a jelentést.
Az ENSZ Emberi Jogi Tanácsának szakértői csütörtökön nyilvánosságra hozott országértékelő jelentésükben szigorú bírálattal illették Magyarországot a növekvő antiszemitizmus és a romák helyzete miatt, amelyet a „diszkrimináció” és a „rossz bánásmód” kifejezésekkel jellemeztek. A testület 18 szakértője a tagállamok rendszeres ellenőrzése keretében foglakozott Magyarországgal, és azt vizsgálta, milyen intézkedésekkel tesz eleget a polgári és politikai jogokról szóló 1966-os nemzetközi egyezménynek.