22 C
vasárnap, szeptember 8, 2024
KezdőlapSportLabdaKaposváron játszotta első edzőmeccsét a PVSK

Kaposváron játszotta első edzőmeccsét a PVSK

Első edzőmeccsét Kaposváron játszotta le a PVSK-Veolia NB I. B-s férfikosárlabda-csapata, amely az első félidőben tartani tudta a lépést élvonalbeli riválisa ellen.

Bár a nyáron a PVSK keretének gerince egyben maradt, azért jócskán akad új arc Szrecsko Szekulovocs gárdájában. Az előző szezonban B-csoportos ezüstérmet szerző – és Hepp Kupát nyerő – Vasút leigazolta Plézer Gábort, Mokánszki Mátét, Frank Áront és Ognjen Micsovicsot is.

Az első majd két hét kemény edzései után most már meccskörülmények között is meg tudta nézni csapatát a pécsi szakmai stáb, méghozzá egy izmos ellenféllel szemben, az A csoportban szereplő Kaposvár volt ugyanis a Panthers első nyári ellenfele, méghozzá idegenben.

Az első félidő alapján nehéz is lett volna megmondani, hogy melyik is az első osztályú csapat, hiszen nagyon szorosan alakult az eredmény, fej-fej mellett haladtak a csapattok. Aztán a haramdik és negyedik negyedben már kidomborodott az osztálykülönbség, ami persze annak fényében nem is volt meglepő, hogy a KKK-nál valamennyi légisó pályára lépett az összecsapáson, még ha egyelőre csak 10-10 percet is kaptak.

Bár a végeredmény – 90-67 a Kaposvár javára – simának mondható, elsőre ez egyáltalán em volt rossz a PVSK-tól. Ahogy közeledik majd a bajnoki rajt, úgy fognak jönni a sikerek is.

Kaposvári KK–PVSK-Veolia 90-67 (20-17, 21-18, 24-14, 25-18)
Kosárlabda-felkészülési mérkőzés, Kaposvár, 450 néző.
Kaposvári KK: Krnjajszki 16/3, Halmai 4, Puska 3/3, Bogdán 5, Fazekas 16. Cs.: Abell 2, Cunningham 6, Jackson 3, Paár 5/3, Koprivica 12, Antalics 12, Szőke 6/3, Hajdu, Fehérvári, Yake. Vezetőedző: Váradi Kornél.
PVSK-Veolia: Frank 9/6, Németh 2, Plézer 16/6, Bíró O. 13/3, Horti 5. Cs.: Mokánszki 6, Micsovics 4, Radó 1, Antóni 8/6, Molnár M. 3/3, Harka, Ravasz. Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics.

Fotó: Kométa Kaposvári KK