Az iskolákban, a szülők között már az a hír terjedt el, hogy a keddi és szerdai kiesett tanítási napot kötelezően szombati plusztanítási napokkal pótolják majd, ám a törvény szerint ez nem feltétlenül lesz így.
A pécsi önkormányzat oktatási referatúrájának vezetője, Staub Ernő szerint van mód a tanítási idő meghosszabbítására, vagy szombati napokon történő oktatásra is, de az ezzel kapcsolatos döntések mind az intézmények saját hatáskörébe tartoznak, így a város erről nem is határozott.
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének pécsi ügyvivője, Nagy Erzsébet pedig felhívta a figyelmet arra, hogy nem egyértelmű híresztelések, miszerint a héten a hideg időjárás miatt elrendelt tanítási szünet két napját a diákoknak hétvégi, iskolában töltött tanulással kell majd pótolniuk.
Mint mondta, a közoktatási törvény szerint azonban ez nem automatikus, hanem az adott iskola igazgatójának kell arról döntenie, hogy ha nem sikerül a tananyagot a teljes évi oktatási időn belül elsajátítani, akkor szükség van-e a pluszoktatásra.
Mint az a közoktatási törvényben is szerepel, az iskolaszék és az iskolai diákönkormányzat kezdeményezésére, a fenntartó egyetértésével a tanítási hetek – a szombat igénybevételével – hat tanítási nappal is megszervezhetők. Ám csak abban az esetben, ha a tanulók részére legalább negyvenkét óra, megszakítás nélküli heti pihenőidő és az elmaradt heti pihenőnapok igénybevétele – egy vagy több összefüggő tanítási szünetként – a tanítási félév során biztosítható.
A jogszabály szerint tehát a fenntartó egyetértésével az iskola igazgatója – az elmaradt heti pihenőnapok igénybevételének biztosítása nélkül is – elrendelheti a hat tanítási napból álló tanítási hét megszervezését, illetve a szokásos napi időkeretet meghaladó tanítás megszervezését, ha a rendkívüli tanítási szünet miatt az előírt követelmények átadását, elsajátítását nem lehet megoldani.