12 C
kedd, október 29, 2024
KezdőlapSportLabdaKezd jó csapat lenni a PMFC: gyenge játékkal is hozta a kötelezőt

Kezd jó csapat lenni a PMFC: gyenge játékkal is hozta a kötelezőt

Nem futballozott jól, de otthon tudta tartani a három pontot a Haladás ellen a PMFC, így kilenc kör után is veretlen, és a Csákvár ellen vereséget szenvedő MTK-val azonos pontszámmal áll a tabella második helyén.

A válogatott szünet után egy olyan bajnoki várt a PMFC-re az NB II. 9. fordulójában, amely előtt valószínűleg nem csak a szurkolók, hanem a csapat és a szakmai stáb is úgy érezte, ezt meg kell nyerni. Persze a tabella kilencedik helyén tanyázó, eddig mindössze 9 pontot szerző Haladás elleni nem is nagyon szabad máshogyan hozzáálni a dologhoz egy olyan csapatnak, amely most már egyedüliként a húsz fős mezőnyben veretlenül áll nyolc kör után.

Ehhez képest úgy indult a meccs, mintha a felek felcserélték volna a szerepeket. A Haladás az első perctől kezdve igyekezett nyomás alatt tartani a Pécset, és ez olyan jól csinálták a vendégek, hogy az első fél órában a PMFC szinte át sem tudta vinni a labdát az ellenfél térfelére. Túlzás nélkül állapíthattuk meg, hogy amióta Weitner Ádám irányítja a Munkást, messze ez volt a legrosszabbul sikerült fél óra.

A félidő végéhez közeledve azért már elkezdett éledezni a Pécs, egy-egy helyzetig is eljutottak Harsányiék, de gól nem esett a szünetig.

Láthatóan a hazai csapat edzőjét sem töltötte el örömel együttese játéka, így a második féidőre cserélt is kettőt. A beálló Gera Zalán rögtön meg is mutatta, mirt került pályára, Kesztyűs indítása után nagy sprintet vágott le, igaz végül egy védő szögletre tudott menteni előle a tizenhatoson belül. Bár ebből helyzet végül nem lett, azért érezhetően egészen más felfogásban kezdett focizni a PMFC. Igaz, hogy így is akadt két nagy helyzete a Haladásnak. Előbb Rácz lövésénél kellett nagyot nyújtóznia Helesfaynak, majd egy vendég-szöglet után Borvető fejesénél a felső léc segítette ki a pécsi kapust. Aztán jött egy pazar Kesztyűs-indítás, amire Tóth-Gébor startolt, Németh pedig csak lerántani tudta őt, balszerencséjére már a tizenhatoson belül, így jogos büntetőhöz jutott a Pécs, amit Kesztyűs kíméletlenül bikázott a bal felső sarokba.

A bekapott gólra a Haladás rögtön két cserével válaszolt, és igyekezett is magasabb fokozatra kapcsolni, de az átütő erő hiányzott a vendégek játékából, közben ráadásul a PMFC egy-egy kontrával veszélyeztetni is tudott. Kocsis például a büntetőterült jobb csücskénél egy Zidane-csellel egyszerre három Hali-védőt küldött el a Szigeti út irányába – igaz sajnos aztán lövésébe még valaki bele tudott lépni, így gólt nem ért a pazar megoldás.

A meccs hajrájában ugyan a Pécs érezhetően visszahúzódott, de nem állt be a kapuja elé, így a vendégek nem is tudtak mit kezdeni, maradt tehát az 1-0.

Azt szokták mondani, az az igazán jó csapat, amelyik gyenge játékkal is képes nyerni. Ha így van, akkor nagyon úgy fest, a PMFC jó úton halad afelé, hogy jó csapaként könyvelhessük el. A hab a tortán pedig az, hogy az éllovas MTK nagy meglepetésre kikapott a Csákvártól, így a pécsiek pontszámban beérték a fővárosiakat, akik így már csak több győzelmüknek köszönhetően vezetik a Merkantil Bank Ligát.

PMFC–Haladás 1-0 (0-0)
Labdarúgó-Merkantil bank Liga, 9. forduló. Pécs, 1200 néző. V.: Káprály Mihály (Aradi, Baghy).
PMFC: Helesfay – Mayer (Gera, 46.), Rácz, Katona, Hadaró – Szeles – Kocsis (Marques-Airosa, 91.), Nikitscher, Kesztyűs, Harsányi (Svedyuk, 46.) – Tóth-Gábor. Vezetőedző: Weitner Ádám.
Haladás: Verpecz – Simut, Csató, Németh M., Bosnjak – Csilus, Derekas – Csernik (Sipos, 75.), Rácz (Nyíri, 86.), Doktorics (Hursán, 79.) – Borvető (Lencse, 75.). Vezetőedző: Michael Hipp.

Gólok: Kesztyűs (61. – 11-esből),

Fotó: PMFC / Kurdi József