Kína egyik legdinamikusabban fejlődő városával, a Chengduval kötött együttműködési megállapodást Pécs. A dél-kínai városban 7 millióan élnek.
Kína jelenleg világgazdaság legdinamikusabban fejlődő országa, nemcsak hazánk, hanem Pécs esetében is kiemelt fontosságú lehet az ázsiai országgal való kapcsolatok megerősítése. Pécsnek eddig csak amerikai, európai és kis-ázsiai testvérvárosai voltak.
Girán János, a Polgármesteri Kabinet vezetője elmondta, még 2011-ben tartották meg a Magyar és Kínai Önkormányzatok Partnerségi Konferenciáját Gödöllőn, amelyen lehetőség volt arra, hogy a városok képviselői belevághassanak egy olyan együttgondolkodásba, amellyel megfogalmazhatják a közös célokat és közös pontokat. Chengdu képviselői keresték meg a pécsieket, hiszen Pécs Európa Kulturális Fővárosa volt, s a kínai metropolisz Szecsuán tartomány kulturális központja is egyben, 49 felsőoktatási intézmény működik itt. Hozzátette: a kulturális vonatkozások mellett gazdaságfejlesztési együttműködések is szóba jöhetnek a két város között, ráadásul Szecsuán gazdag régió, így Pécs turisztikai szempontból is profitálhat a kapcsolatból.
A tartomány hétmilliós fővárosa agglomerációjával együtt 14 millió lakost számlál. A város Nyugat-Kína üzleti, pénzügyi, gazdasági, logisztikai, közlekedési, kommunikációs, tudományos és technológiai központja. A térség jeleskedik az agráriparban, az élelmiszer-, gyógyszer-, gépiparban, de a zöldenergia-ipar és hadászati gépgyártás is jelentős.
A hatalmas várost 2006-ban Kína negyedik legélhetőbb városának választották, 2007-ben a tíz legjobb beruházási térség között szerepelt. A világ 500 legnagyobb vállalata közül 133 multinacionális cég telepedett itt le, köztük a Sony, a Toyota, a Motorola, a Microsoft, ANZ Bank, a JP Morgan Chase, a Henkel, a Siemens, a Canon és a Xerox.
2012-ben egy high-tech ipari parkot kezdtek el építeni a városban, amely űrkutatásra és repülési technológiára szakosodik. A város környékén eredeti élőhelyükön élnek a világszerte híres panda medvék is.