Február 14-én, kedden este hét órakor kezdődik a Kis esti fizika előadás sorozatának legújabb része a Dominikánus Házban. Az előadáson a Bernoulli-törvényről lesz szó.
A „hidrodinamikai paradoxon” néven is emlegetett Bernoulli-törvény az áramlások fizikájának egy érdekes jelenségét írja le. Az este folyamán dr. Lakatos Tibor, a PTE Biofizikai Intézenétek nyugalmazott egyetemi docense beszél a sajátos törvényről, valamint gyakorlati alkalmazásáról.
Bernoulli tétele megmagyarázza, miért marad levegőben a repülőgép, miért dugul el a fülünk az alagútba érés pillanatában, miért marad a vízszintesen tartott tenyerünk alatt a papír, ha közben az ujjaink közé fújunk – mindezen felül még számos természeti jelenséget, és technikai alkalmazást is megismerhet az előadás leendő közönsége.