4 C
Pécs
hétfő, november 25, 2024
KezdőlapAbszolút NőKitört a zombiapokalipszis a Mecseken!

Kitört a zombiapokalipszis a Mecseken!

„A zombi apokalipszis a Mecseket is elérte! Csak az menekülhet meg a fertőző vírus elől, aki bebizonyítja a katonaságnak, hogy képes eljutni a kimenekítő pontig.” Még ha nem is igaz a történet, egy egyedülálló szabadtéri csapatépítő tréning során füstbombákat, AK-47-est és baseballütőt bevetve menekülhetnek meg a pécsiek az élőhalottak elől. A tréning persze játék, de mögötte komoly szakmai felkészültség húzódik meg.

A nyugati cégeknél, nagyobb multiknál a csapatépítő tréningek szerves részét képezik a vállalat olajozott működésének. Amellett, hogy fantasztikus élmény, szakmai szempontból is fontos szerepe van: a munkatársak kooperációra kényszerülnek, komoly helyzetekkel kell megbirkózniuk, de akár még egy új pozícióra is hatékonyan „készülhetnek” a munkavállalók.

Németh Tamás és Vincze Krisztián mindig is szerette az innovációt, tavaly létrehoztak egy komplex csapatépítőtréning-programot, a Z-War Outdoor Szabadulós tréninget. Tavaly óta így a Mecsekerdő Zrt. hozzájárulásával Kövestetőn és Sasréten menekülhetünk a zombik elől egy országosan egyedülálló játékban. A Z-War ugyanis a szabadulós játékok logikáját vegyíti a csapatépítéssel, mindezt a Mecsek friss levegőjén.

z-war2

– Rendre ugyanazzal a tematikával találkozni a tréningek során: Indiana Jones, vagy kalózok. Innen jött az ötlet, hogy újítsunk és változtassuk át Pécset zombik által lakott területté. Sorra vettük, hogy mik szoktak szerepelni a zombis filmekben, így bekerült egy AK 47-es, baseballütő, gyalogsági ásó és még füstgránát is a játékba – meséli Vincze Krisztián, a játék egyik ötletgazdája. Hozzáteszi, hogy ezek nem csupán díszletek, mindnek funkciója van a szabadulás során.

Az alaptörténet szerint elszabadult egy vírus a Mecseken, ami rendre zombivá változtatott mindenkit. Ezek a zombik természetesen nem tudnak együttműködni, így a katonaság kifejlesztett egy módszert, amely során a résztvevők bizonyos feladatokat végrehajtva – és végül eljutva a kimenekítési pontra – bebizonyítják, hogy őket még nem támadta meg a halálos kór. Tulajdonképpen ládákat kell megtalálnia a csapatnak, így eljutni a kimenekítési pontig, ám az útvonal a legkevésbé sem egyszerű; van, hogy a ládák kevésbé megközelíthető helyeken vannak, csapdák, természeti képződmények nehezíthetik a haladást.

A játék mögött persze komoly szakmai megfigyelés áll

A tréning előtt a szervezők átfogó igényfelmérést végeznek, hogy mit szeretne elérni a cég vezetője. Van, hogy egy már meglevő konfliktust szeretne kezelni, szorosabbra akarja fűzni a munkatársak viszonyát, vagy egyszerűen csak megajándékozta az alkalmazottait egy élménnyel. Az igényfelmérés után jön egy orientáció, amely során beavatják az alkalmazottakat is, hogy mi fog történni a tréning során. Majd irány az erdő, ahol rögtön bele is csöppennek a zombiapokalipszisbe.

z-war1

– A játék során a munkatársak totálisan egymásra vannak utalva. Bizonyos pontokon túl sem lehet jutni úgy, ha nem dolgoznak össze a csapatok. Ez a fajta csapatmunka kidomborítja a csoportban az egyenlőtlenségeket, a konfliktusokat. Mi annyit teszünk, hogy szituációkat teremtünk, kimozdítjuk az embereket a komfortzónájukból, ezzel segítve, hogy kiderüljön, milyen kapcsolatokon érdemes dolgoznia utána a cégnek.

[su_quote]

A helyzet nem valódi, az érzések, gondolatok és a reakciók viszont azok.

[/su_quote]

Vincze Krisztián elmeséli, van, hogy a cégvezetővel napokig egyeztetnek arról, hogy min érdemes dolgozni a játék során. Ha adott például egy középvezető, aki kevésbé jó irányító, olyan szituációba helyezik, hogy rá legyen kényszerítve a döntéshozatalra, vezetésre, hogy ne vehesse más át a helyét.

Rehabilitációs központoknak, civil szervezeteknek is

A pécsi csapat évek óta foglalkozik többek között rehabilitációs központokkal is. Természetesen a Z-War nekik is szól, hiszen egyre fiatalabbak, tinédzserek is rehabra kerülnek a dizájnerdrogok terjedése óta. – Egy frontális oktatás során körülbelül 20%-a jön át a leadott anyagból, de ha az oktatás mellé élmény is jár, az a terápiákban sokkal többre képes – mondják. Hozzáteszik, nemrég elhatározták, hogy a társadalmi szerepvállalás jegyében a cégektől befolyó összbevételük bizonyos százalékát civil szervezetek tréningjére fordítják.

Hirdetés
KAPCSOLÓDÓ CIKKEK

Hírzóna

Abszolút Nő