11 C
hétfő, szeptember 16, 2024
KezdőlapPécs AktuálKözéletKözel járt a győzelemhez a PMFC

Közel járt a győzelemhez a PMFC

A PMFC NB II.-es labdarúgócsapata hazai pályán 0-0-s döntetlent játszott a Honvéddal.

Amióta Németh Zsolt megbízott edzőként vezeti a PMFC együttesét, játékban egyértelműen látható fejlődés a Munkásnál, azonban Weitner Ádám távozása óta sem oldódott még meg a legnagyobb gond, hiszen még mindig gólképtelen a csapat.

A Honvéd elleni derbin látható is volt, hogy a két hetes szünetben sokat gyakorolta a támadások szövögetését a Pécs, ugyanis nagyon bátran, kombinatív focival rukkolt elő. Ennek kis híján már negyedik percben meglett az eredménye, Majnovics löketénél azonban Dúzs hatalmasat tudott védeni. Az első félidőben egyébként kiegyenlített játék folyta  pályán, bár több lehetősége adódott a PMFC-nek. A gól nélküli első félidő után aztán a másodikban elkezdett sokasodni a látnivaló.

No nem elsősorban a pályán, ugyanis a kispestiek meglepően erőtlenül jöttek vissza a szünetről – ráadásul ezt a Pécs sem igazán tudta kihasználni. A vendégek drukkerei azonban gondoskodtak róla, emlékezetes legyen a meccs. Bő egy órával kezdés után ugyanis olyan tűzijátékot rittyentettek a stadion fölé, hogy azt egy közepes méretű kisváros is megirigyelte volna augusztus 20-án!  Állt is a játék 4-5 percig, ez azonban nem segített a Honvéd játékán. Ahogy közeledett a hajrá, egyre inkább érződött úgy, hogy vagy marad a 0-0, vagy esetleg a PMFC találhat egy gólt.

Erre a legnagyobb esély a 7 perces hosszabbítás derekán adódott, de Gyurkits középre lőtt labdája hiába tűnt úgy, hogy tökéletes lesz Gerának, Dúzs még ujjheggyel bele tudott piszkálni, így Gera lába alatt elcsúszott a labda, így hiába volt üres a kapu, nem érkezett mega  hőn áhított gól. Végül még a vendégek előtt is adódott egy nagy helyzet, a túloldalon azonban Helesfay mutatta meg, hogy a Pécsnek is jó kapusa van!

A PMFC így a szezonban már hatodik alkalommal játszott 0-0-t. Ezzel sokkal előrébb ugyan nincs a Pécs, de a játékot elnézve már tényleg nem hiányzik sok ahhoz, hogy végre a gólok is megérkezzenek.

PMFC–Bp. Honvéd 0-0
Merkantil Bank Liga, 12. forduló. Pécs, 2500 néző. V.: Derdák Marcell (Kiss, Király).
PMFC: Helesfay – Svedyuk, Rácz, Pejovics, Majnovics (Hadaró, 83.) – Terbe, Krausz – Hudák (Gyurkits, 70.), Bachesz (Bukovics, 70.), Szabó M. (Tóth-Gábor, 89.) – Harsányi (Gera, 70.). Megbízott edző: Németh Zsolt.
Bp. Honvéd: Dúzs – Szabó A., Pekár (Bocskay, 66.), Kálnoki-Kis – Kovács N., Adorján, Holman (Bobál, 78.), Keresztes (Krajcsovics, 86.), Benczenleitner – Lőrinczy (Kocsis D., 66.), Kerezsi (Nyitrai, 86.). Vezetőedző: Pinezits Máté.

Fotó: PMFC / Kurdi József