Egészséges és sérült, fogyatékkal élő kisgyerekek is együtt játszhatnak Uránváros legnagyobb játszóterén egy új, különleges játéknak köszönhetően.
Már nem csak az egészséges pécsi gyerekek játszhatnak önfeledten és boldogan Uránváros – és talán kimondhatjuk, hogy Pécs – egyik legkedveltebb, legnagyobb és legjobban felszerelt játszóterén, hanem a fogyatékkal élő, sérült gyermekek is. Ugyan a Szilárd Leó parkban található játszótéren eddig is volt egy olyan hinta, melyet a fogyatékkal élő apróságok használhattak – és melyet nemrégiben fel is újítottak –, az igazi újdonság mégis az a színes, pillangóra emlékeztető, sérült gyerekek számára kifejlesztett, de egészséges kicsik által is használható játékelem, melyet a napokban helyeztek ki a játszóra.
A játékot csütörtök délután hivatalosan is átadták a játszótér látogatói számára, az eseményen Decsi István, Pécs alpolgármestere és a városrész önkormányzati képviselője elmondta, hogy idén tavasszal keresték meg azzal a kéréssel, hogy szeretnék, ha az uránvárosi játszótér egy olyan játékkal bővülne, melyet sérült gyerekek is használhatnak, hiszen akkor így együtt tudnának játszani egészséges társaikkal, barátaikkal. A játékot a csecsemők és az eltérő fejlődésű gyermekek fejlesztését és gyógyítását támogató Kincs-Ő Alapítvány, valamint a Halmozottan Sérült Gyermekek Szüleinek Egyesületének jóvoltából sikerült a városnak beszereznie és telepítenie, a Biokom Nkft segítségével.
Az alpolgármester kiemelte, hogy amióta a különleges új játékot kihelyezték a játszótérre, a városrész megannyi intézményéből – például az Éltes Mátyás Szakiskolából – jöttek már gyerekcsoportok tanórai keretek között a parkba, csak hogy játszhassanak az új „pillangóval”. Decsi István hangsúlyozta, hogy bízik abban, hogy az ilyen és ehhez hasonló játékok és eszközök a jövőben egyre több pécsi parkban és játszótéren meg fognak majd jelenni.
Baloghné Molnár Emese, a Halmozottan Sérült Gyermekek Szüleinek Egyesületének elnöke hozzátette, hogy hálás azért, hogy a város partner volt abban, hogy ezt a játékot kihelyezhessék az uránvárosi játszótérre, valamint elmondta, hogy a jövőben is szeretnének együttműködni az önkormányzattal azért, hogy minél több ilyen játék kerülhessen a pécsi játszóterekre. Ennek eredményeképp – folytatta – a városban élő egészséges és sérült, vagy halmozottan sérült gyerekek is együtt tudnának játszani.