A Pécsi Tudományegyetemen (PTE) mintegy négyszázzal-ötszázzal lehet kevesebb az előző évinél 2012-ben az államilag finanszírozott képzésben részt vevők száma a pénteken közzétett intézményi keretszámok fényében – közölte Lengvárszky Attila, az intézmény oktatási igazgatója az MTI-vel.
Az egyetemi vezető azt mondta: a megismert intézményi keretszámok fényében, ha a papírforma érvényesül, nem lesz olyan jelentős a PTE vesztesége. Így Lengvárszky Attila számításai szerint mintegy négyszázzal-ötszázzal csökken az államilag finanszírozott helyek száma az intézményben az új keretszámok ismeretében.
Az oktatási igazgató közölte, mindenképpen veszteségként élik meg, hogy a jogi képzésben nincs államilag finanszírozott hely. Említést tett arról: a fővárosi intézmények előnye jelentős e téren.
Hozzátette ugyanakkor, hogy 2011-ben is ötvennél kevesebb hallgatót vettek fel a hagyományos, államilag dotált jogi képzésekre. Azt mondta, bízik abban, hogy a magas színvonalú költségtérítéses jogi képzés kompenzálni tudja majd a mostani veszteséget.
Kitért arra, hogy a közgazdaságtudományi képzések területén is jelentős a veszteség, hiszen itt csak tíz hallgató juthat be a finanszírozott képzésre. Lengvárszky Attila szerint ugyanakkor a mesterképzésekre kapott helyek kompenzálhatják ezt.
„Az orvosképzésre ötvennel többen juthatnak be, mint tavaly, impozáns az egészségtudományi karon és az informatika terén felvehetők száma, s nem vagyok benne biztos, hogy a műszaki és természettudományi képzésekre adott keretet képesek leszünk betölteni” – mondta az oktatási igazgató a bőséges hellyel rendelkező képzésekről. Ez utóbbival kapcsolatban az okok között említette, hogy a megemelt pontszámok miatt sokan lemaradhatnak a finanszírozott helyekről.
A pénteken közzétett adatok szerint a Pécsi Tudományegyetem teljes állami kerete 2300 lesz, ebből 620 hely jut az orvosi, 340 az informatikus, 460 a természettudományos képzésre, a részösztöndíjasok száma 1125.