A Pécsi Tudományegyetem (PTE) a Nemzeti Reprodukciós Módszertani Kutatóközpont létrehozására összesen több mint 2,5 milliárd forint állami támogatásban részesült, mely forrásból 660 négyzetméter új építésű terület valósul meg a mesterséges megtermékenyítés szolgálatában.
A Pécsi Tudományegyetem Klinikai Központ (PTE KK) Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika
Reprodukciós Központjának szakmai hagyományai messzire nyúlnak vissza. Az eredetileg a
főépületben működő, úgynevezett „in vitro fertilizációs labor” munkájának minőségét mi sem jelzi jobban, mint hogy
az ország első „lombikbébije” a pécsi klinikán fogant, azóta pedig több ezer gyermek megszületése köszönhető az itt folyó munkának.
Az ünnepélyes alapkőletételen elhangzott, hogy a központ kapacitása és tudományos, kutatási tevékenysége fejlődhet az épületbővítésnek, modernizációnak köszönhetően.
A Nemzeti Reprodukciós Módszertani Kutatóközpont létesítése révén a kórtermi ágyszám növekszik, kétágyas kórtermekkel bővülnek. Kialakítanak új mosdókat és egy közel 130 négyzetméteres modern, kulturált várótermet, valamint két új konzultációs szobát is a páciensek számára. A kutatások támogatására létrejön egy molekuláris diagnosztikára
alkalmas kémiai kutatólaboratórium is.
A beruházás építtetője a Beruházási, Műszaki Fejlesztési, Sportüzemeltetési és Közbeszerzési Zártkörűen Működő Részvénytársaság (BMSK Zrt.), a kivitelező a ZÁÉV Építőipari Zrt.
A munkálatok az előzetes ütemtervek szerint 2023 elején zárulnak.
A leendő épület ünnepélyes alapkőletételén péntek délelőtt köszöntőt mondott Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere, Bódis József felsőoktatásért, innovációért és szakképzésért felelős államtitkár, a projekt szakmai vezetője, Juhász Roland állami vagyongazdálkodásért felelős államtitkár, Hoppál Péter országgyűlési képviselő, Kővári János, Baranya megye fenntartható városfejlesztésért felelős biztosa és Miseta Attila, a Pécsi Tudományegyetem rektora.