A státusztörvény miatt.
A Népszava a Belügyminisztériumot kereste meg arról érdeklődve, hogy a státusztörvény parlamenti benyújtása óta hány pedagógus adta be felmondását. Válaszként azt kapták: a tanárok korábbi évektől eltérő munkaerőpiaci mozgásáról nincs ismerete.
Számos egyeztetés, országos tiltakozás, demonstráció ellenére a kormánypárti voksokkal együtt július 4-én megszavazták a tanárok új életpályájáról szóló javaslatot.
https://www.pecsma.hu/hirzona/megszavazta-a-parlament-a-statusztorvenyt/
Mint emlékeztet a lap: az aHang online felmérésében több mint ötezer pedagógus jelezte, hogy elhagyják a pályát a törvény bevezetése esetén. Továbbá a Pedagógusok Szakszervezete felé is több mint háromezren jelezték, hogy erre készülnek. A PSZ alelnöke, Gosztonyi Gábor azt közölte a lappal, biztosan tudják, több mint kétezren már be is adták felmondásukat az utóbbi hónapokban – többek közt egy pécsi középiskolai tanár, aki lapunknak nyilatkozott döntése okairól.
https://www.pecsma.hu/abszolut-pecs/a-pecsi-tanar-uzenete-a-felmondas-utan-most-alakulnak-a-mintaink-hogyan-lehet-valtoztatni/
Az alelnök szerint ez a szám várhatóan növekedni fog, sokan ugyanis kivárnak szeptemberig, hogy kaphassanak végkielégítést. A minisztérium arról tájékoztatott, a munkáltatók értesítik majd a januárban esedékes jogviszonyváltásról a pedagógusokat, akik idén szeptember végéig nyilatkozhatnak, hogy elfogadják-e ezt.
Gosztonyi Gábor szerint ez azzal járhat, hogy sokan tanév közben fogják elhagyni a pályát, és kétséges, hogy őket hogyan pótolják, de erre lehet opció a nyugdíjas tanárok visszahívása…