Az 1956-os forradalom kitörésének évfordulóján több tömegrendezvényt is tartottak Budapesten.
A programsorozatot a Magyar Kétfarkú Kutyapárt nyitotta délben a maga Békemenetével, a résztvevők az Oktogonról a Széll Kálmán térre mentek.
Az orbánista, kormánybarát Civil Összefogás Fórum (CÖF) által szervezett Békemenet gyülekezője 13 órától volt a Műegyetem rakparton, majd a menet több tízezer résztvevővel indult az Andrássy út és a Bajcsy-Zsilinszky út sarkára.
A miniszterelnök inkább beszélt a 2006-os eseményekről, mintsem az 1956-ban történtekről, de szót ejtett a jövő évi választásokról, ahogy arról is, amit a baloldal csinál, annak több köze van a szórakoztatóiparhoz, mint a felelős politikához.
Orbán Gyurcsány nevét még véletlenül sem ejtette ki, az őszödi beszédből vett kijelentésekkel („hazudtak reggel, éjjel, meg este”, „trükkök százai”) egyértelművé tette, hogy az egykori miniszterelnökről beszél. Gyurcsányra akkor is kitért, amikor arról beszélt, hogy 1956-ban Gerő Ernőék Moszkvába menekültek, de nekik „nem volt ilyen szerencséjük”. A meg nem nevezett Gyurcsány, „a szocialisták vezetője” ugyanis szerinte
„itt bolyong a közéletben, és kísért, mint az Országház fantomja”.
Orbán a beszédében lényegében a báránybőrbe bújt farkashoz is hasonlította Gyurcsányt. Orbán szerint ugyanis a baloldal most megint „fenekedik és szervezkedik”. És ellenfelei azt hiszik, hogy „a báránybőrbe bújt farkas nem ismerhető fel”. De szerinte az összefogás bendőjében már eltűnt mindenki, aki a farkassal cimborált, és van még ott hely a „percembereknek”.
Az ellenzék Egységben a szabad Magyarországért! címmel hirdetett meg megemlékezést, amelyen felszólalt az összes, előválasztáson részt vett miniszterelnök-jelölt is. Márki-Zay Péter beszédében hangsúlyozta, csak együtt lehet nyerni jövő áprilisban, ameddig szerinte csak egy kérdés maradt: Fidesz vagy nem Fidesz.
Márki-Zay szerint többé nem lehet megengedni a Fidesznek azt, hogy kétharmada legyen, meg kell mutatni, hogy „mi vagyunk a többség”, bár ez egy „gigászi küzdelem”, hiszen a nemzeti szabadságunkról van szó, olyan országban akarunk élni, ahol
- sajtószabadság van,
- ami fejlődik,
- ahol digitális oktatás és szabad tankönyvválasztás van,
- az önkormányzatok szabadok,
- ahol az állam nem uralkodik,
- ahol szabad betekintés lesz az ügynökaktákba,
- ahol a gazdasági stabilitás érdekében „első adandó alkalommal bevezetjük az eurót”,
- ahol „megmarad a kerítés”,
- de ahonnan „ki fogjuk adni a bűnöző migránsokat, ki fogjuk adni Gruevszkit”.
Márki-Zay szerint Magyarország végre szabad ország lesz, ahol a fideszesek is nyíltan vállalhatják a melegségüket, mert „abban nincsen semmi szégyen”.
Szerinte ma belépni a Fideszbe olyan, mint ’89-ben belépni a Munkásőrségbe: vállalhatatlan.