A Magyar Vöröskereszt Baranya Megyei Szervezete összesen 500 darab mosható védőmaszkot kapott a Varrj maszkot, tegyél jót!!! névre keresztelt Facebook-csoport adakozókedvű tagjaitól. Ezek közül 280 darabot máris átadtak a Pécsi Vagyonhasznosító Zrt. vezérigazgatójának, Szabó Szilárdnak. Ma az uránvárosi piacon kaptak kofák és vásárlók a védőfelszerelésekből, de az ígéret szerint jutni fog a többi vásárosnak is.
A Magyar Vöröskereszt Baranya Megyei Szervezetének megyei igazgatója Udvaros Renáta lapunknak elmondta, azért éppen a piaci árusokat célozták meg az adományakcióval, mert olvasták a hírekben, hogy kötelező lesz számukra a védőmaszk. A szervezet egyik alapítási célja az egészség megóvása, védelme, és ezt a kiosztott maszkokkal szeretnék támogatni; valamint előszeretnék segíteni, hogy a gazdaság minél előbb, újra belendüljön, így fontosnak tartják az effajta segítségnyújtást.
– A maradék 220 maszkot Merenye község polgármesteréhez juttatjuk el a Bonduelle által felajánlott konzervekkel együtt. Ezeket adománycsomagok formájában fogják kiosztani a településen. A Facebook-csoport tagjaitól ígéretet kaptunk további 500 maszkra is, ezeket önkormányzatokkal együttműködve segélyezési csomagokba tesszük majd bele – mondta Udvaros Renáta.
Hogy segíthetjük a Vöröskereszt munkáját?
Bankszámla számuk: 1040 2427- 4951 5251- 5153 1001 (adomány tárgymegjelöléssel)
Nagyobb összegű felajánlás esetén az alábbi számlaszámokra kérik a felajánlásokat:
Bankszámlaszám:
K&H Bank Zrt. 10405004-00026541-00000006 –
Katasztrófa megelőzés és segélyezés
Közlemény: “Koronavírus adomány”
Külföldről történő átutaláshoz:
IBAN: HU96 1040 5004 0002 6541 0000 0006
A Magyar Vöröskereszt február vége óta folytat központi, online adománygyűjtést a szervezet weboldalán, mely IDE KATTINTVA érhető el.
Mire használják az adományokat?
A Magyar Vöröskereszt a befolyt összegből védőmaszkok és védőruhák, valamint egyéb egészségügyi eszközök, továbbá lakosságot segítő védőfelszerelések, fertőtlenítőszerek beszerzésére fordítja. A felajánlások egy részéből történik emellett a szociális ellátás fenntartása, a pszichoszociális segítségnyújtás megszervezése, valamint az adományok logisztikája és az elosztás biztosítása. A lakosságtájékoztatás érdekében pedig a megelőzést segítő kommunikációs anyagok készülnek.