Meddig fáj a hasplasztika?

Hirdetés

A legmodernebb eljárásoknak köszönhetően a hasplasztika ma már bámulatos eredményekkel kecsegtet. Noha bőrünk megereszkedése ellen megfelelő táplálkozással, illetve rendszeres testmozgással nagyon sokat tehetünk, nem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy annak rugalmassága egyben alkati kérdés is. Egy nagymértékű fogyást, vagy várandóságot követően gyakorta megesik, hogy a bőr nem képes visszanyerni eredeti feszességét, ez pedig nem csupán esztétikailag lehet zavaró, de a mindennapokat is megnehezítheti. A megoldást a műtét jelenti, amely során nem csak a feleslegessé vált bőrfelületet távolítják el, de a striák száma is csökkenthető, sőt szükség esetén akár zsírleszívással együttesen is végezhető. Az eljárás iránt érdeklődők részéről gyakorta felmerülő kérdés, hogy milyen fájdalmakkal, illetve kellemetlenségekkel jár az operáció. Köszönhetően a korszerű technikának, a beavatkozást követően a legtöbb esetben gyors állapotjavulás figyelhető meg. A páciensek többségénél a hasplasztika utáni feszülő bőr érzése a műtét után 6-12 héten belül meg szokott szűnni.

Milyen előkészületekre van szükség?

Elsőként elengedhetetlen egy mindenre kiterjedő konzultáció. Ennek során a páciens a kezelőorvossal közösen kiválasztja a céloknak leginkább megfelelő eljárást és megszületik az egyénre szabott kezelési terv. A hasplasztika egy komoly műtét, így alkalmazásakor fokozott elővigyázatosságra van szükség. Ennek legfontosabb lépése az egészségügyi állapot ellenőrzése, amely különböző vizsgálatokkal valósul meg. Feltétlenül tájékoztassuk orvosunkat a korábbi operációinkról, meglévő betegségeinkről és rendszeresen szedett gyógyszereinkről is. Releváns orvosi leleteinket, zárójelentéseinket mindenképpen vigyük magunkkal, ezek ugyanis olyan információkat tartalmazhatnak, amik nagyban befolyásolhatják a hasplasztika sikerességét.

Mire ügyeljünk a műtétet követően?

Tekintettel arra, hogy a beavatkozás gyakorta nagy vágással jár, a legtöbben az operációt követő fájdalomtól tartanak. Szerencsére a legtöbb esetben ezek a kellemetlenségek gyorsan megszűnnek, s bár a heg összehúzódása miatt akár 2-3 hónapig is tapasztalhatunk feszülő érzést, az különösebb panasszal nem jár. A hasplasztika után elengedhetetlen azonban bizonyos óvintézkedések betartása. Noha maga a műtét 2-3 óra alatt lezajlik és az esetek többségében másnap már otthonunkban lábadozhatunk, az ezt követő időszak kardinális a gyógyulás szempontjából. Az első 3-4 napban mindenképpen pihenjünk. Fontos észben tartanunk, hogy ez idő alatt nem érheti víz a sebet és az első hónapban mindenképpen tartózkodjunk a műtéti terület áztatásától. A gyógyulást elősegítendő, 4-6 hétig kompressziós ruha viselése ajánlott, valamint tartózkodni kell a komolyabb fizikai megterheléstől, különös tekintettel a hasizmokat igénybe vevő mozgásformákra. Ez utóbbiakat a teljes gyógyulásig érdemes kerülni, ám a pontos tudnivalókat ezzel kapcsolatban a kontrollvizsgálatok során a rendelkezésünkre bocsájtják. Azt azonban mindenképpen tartsuk észben, hogy a heg megfelelő gyógyulása érdekében fél évig mind a napozás, mind pedig a szolárium szigorúan tilos.

Milyen esetekben érhető el látványos eredmény a hasplasztika segítségével?

Sok esetben komoly dilemmát jelent, hogy eldöntsük, elérkezett-e a műtét ideje, ám azt mindenképpen érdemes észben tartani, hogy a megereszkedett hasi rész más módon nem hozható helyre. Emellett pedig könnyen előfordulhat, hogy a bőr jelen állapotában egy mini hasplasztika is kiváló eredménnyel kecsegtet, míg pár év múlva már jó eséllyel egy nagyobb volumenű beavatkozásra lenne szükség. Legyen szó ugyanis akár hasizom korrekcióról, vagy megnyúlt, megereszkedett bőrről, a műtéti eljárás szinte minden esetben sikerrel alkalmazható, a gyógyulást követően pedig nem csak fizikálisan érezzük majd jobban magunkat, de az önbizalmunk is rég nem tapasztalt szintre erősödik.

(x)

Hirdetés