Magyarné Kiss Ágnes már kiskorában kezdett teniszezni, azóta gyakorlatilag egész eddigi életének része volt a játék. Több országos és helyi bajnokságot megnyert, az eddigi legnagyobb eredménye szerinte egy 2018-as keszthelyi A kategóriás versenyen elért második helyezés, melyen a második kiemelt versenyzőt verte meg. A teniszbajnok otthonában, kupái gyűrűjében fogadott minket.
Magyarné Kiss Ágnes szülei javaslatára, körülbelül 6 éves korában kezdte a teniszezést bátyjával együtt. Egész eddigi életében csupán 10 év volt, mikor nem fogott teniszütőt a kezében, méghozzá kisebbik lánya születése után. Saját bevallása szerint maga sem érti, akkor miért hagyta abba a sportot, melyhez szerencsére a szenior teniszkupák segítségével ötvenes éveiben visszatalált, és most, 70 évesen is sorra nyeri az egyéni és páros versenyeket a Pécsi Elektromos Teniszklub színeiben.
Versenytársai leginkább a pécsi sportoló fonáknyesésétől rettegnek, erről és állandó optimizmusáról, jókedvéről híres. És persze gyönyörű, hűséges angol vizslájáról, aki sokszor edzésre és versenyekre is elkíséri.
Miért éppen a tenisz?
– Szerintem a szüleim azért a zongorát és a teniszt választották nekünk a testvéremmel, mert nekik ezeket nem volt lehetőségük kipróbálni gyerekkorukban. Mivel a zenélés nem ment olyan jól, maradt a sport. 6 évesen Pécsett, a Vörös Meteor Egyesületben kezdtem játszani, majd ennek megszűnésekor átkerültem a PEAC-hoz. Itt már a serdülőben kezdtem kitűnni, Tamásy Lia a szárnyai alá vett csapattársaimmal együtt, hol az NB I.-ben, hol az NB II.-ben játszottunk – mesélt eredményeiről Magyarné Kiss Ágnes.
Megyei serdülő, ifjúsági bajnok is volt, később pedig 26-30 éves korában megyei bajnok. A legjobb helyezése a magyar ranglistán körülbelül a 70. hely volt. Mindezek mellett a Pécsi Geodéziai és Térképészeti Kft.-nél dolgozott térképszerkesztőként 40 évig, innen ment nyugdíjba és kezdte a szenior versenyzést, szintén az ekkor már szeniorként induló Tamásy Lia hatására.
A már említett 2018-as keszthelyi torna után a X. Római Kupa Fedettpályás Teniszbajnokság nemzetközi versenyen harmadik lett, illetve Budapest Bajnoka és Magyar Bajnok is a korosztályban, hogy csak néhányat említsünk kiemelkedő eredményei közül. A pécsi hölgy a 70-es korosztályban magyar ranglista első, nemzetköziben pedig 2018 év végén a 38.
Magyarné Kiss Ágnes a sokak által „úri sportnak” tartott teniszt egyáltalán nem sorolná ebbe a kategóriába. Szerinte Pécsett abszolút megfizethető a pályabérlés és az eszközök sem drágábbak más sportokhoz képest.
70 évesen minden nap edzeni? Naná!
Magyarné Kiss Ágnes elmondása szerint a pécsi Diófa utcai teniszpályára sok szenior játékos jár nap mint nap, akik egyébként döbbenetesen jól mozognak, futnak. Saját magán tapasztalja, míg korábban leginkább a jó eredmény motiválta, ma inkább az a fontos, hogy jól érezze magát sportolás közben. Nem bánná azt sem, ha a 90 éves kor felettiek versenyén is részt tudna majd venni később, mondta.
– Sokan meglepődnek ezen, de mikor mi, szeniorok a pályára lépünk, elfelejtjük, ha valami fáj. Ebben az esős időben nekem is fájnak néha az ízületeim és fáradtabb vagyok, nehezebben mozgok. Ha ezt érzem és lehetőségem van rá, elmegyek a teniszpályára és kicsit ütögetem a labdát a falnak, partner nélkül. Utána sokkal jobban érzem magam. Futni egyébként nem szeretek, így a meccseimen inkább pontos ütésekkel igyekszem az ellenfelet futtatni. Régebben sokat bicikliztem is, most már inkább csak a tenisz maradt meg és néha rollerezem – magyarázta. Hozzátette azt is, hogy szerinte a pécsi teniszpályák országos szinten a legjobbak.
A korábbi PEAC-os csapatból már csak Magyarné Kiss Ágnes teniszezik versenyszerűen. Állandó edzőpartnere ugyan aktív, de nem jár effajta megmérettetésekre, viszont ők ketten minden nap játszanak néhány órát, ha az időjárási viszonyok engedik. A többiek már egyáltalán nem sportolnak, azonban továbbra is különlegesen jó viszonyt ápolnak egymással, mindig számíthatnak egymásra.
– A legidősebbek közülünk 94 évesek. Tudjuk egymásról, kinek született gyermeke vagy unokája, ha valaki kórházba kerül, azt együtt meglátogatjuk. Az egyik korábbi csapattárs orvos, ő vigyáz a barátnők egészségére (nevet) – így a teniszbajnok.