-3 C
Pécs
vasárnap, január 19, 2025
KezdőlapPécs AktuálKözéletMég több életet menthet meg a pécsi mobilalkalmazás!

Még több életet menthet meg a pécsi mobilalkalmazás!

Új funkciókkal bővült a 4 éve sikeresen működő pécsi segélykérő és védelmi alkalmazás, a „Kezedben a biztonságod”. Az applikációt okostelefonjukra telepítő pécsiek így még nagyobb biztonságban érezhetik magukat!

Megújult a 4 éve sikeresen működő „Kezedben a biztonságod” nevű okostelefonos védelmi és segélykérő alkalmazás, melynek segítségével, ha bajban vagyunk, egy gombnyomással riaszthatjuk a helyi közterület-felügyeletet, a rendőröket és szeretteinket. A GPS-es helymeghatározáson alapuló jelzőrendszernek köszönhetően tehát azonnal kérhetünk segítséget telefonálás nélkül, wifi- vagy mobilinternet kapcsolat révén.

Beváltotta a hozzá fűzött reményeket

Páva Zsolt, Pécs polgármestere az alkalmazás újításait bemutató sajtótájékoztatón emlékeztetett arra, hogy az applikációt azután fejlesztették ki, miután számos kritika érte a hazai városok közbiztonságát. A jelentős pécsi innovációnak számító alkalmazást egy helyi cég készítette el, azóta pedig országszerte egyre csak terjed a híre, rengetegen – több mint 40 ezren – telepítették már telefonjukra – mondta a városvezető. Kiemelte, hogy az applikációval a céljuk az volt, hogy egy olyan rendszert hozzanak létre, ami segítséget tud nyújtani olyan utcai támadások, vészhelyzetek esetén, amikor a bajba került személy telefonhívást nem tud kezdeményezni.

Páva Zsolt és Rózsavölgyi Péter az alkalmazás újításait bemutató sajtótájékoztatón

– Nagyon sok pécsinek, például a pécsi szülőknek megnyugvást jelent az, hogy szeretteiket, gyermeküket az alkalmazásnak köszönhetően biztonságban tudhatja, és hogy hollétükről pontos információt kaphatnak. Az alkalmazás beváltotta a hozzáfűzött reményeket, és célunk, hogy azt még magasabb színvonalra emelve megtartsuk a jövőben is, továbbá szeretnénk az egész megyét lefedni ezzel az applikációval – fogalmazott a polgármester.

Sajnos van értelme az alkalmazásnak

Rózsavölgyi Péter, az alkalmazást fejlesztő NRG Online Média ügyvezető igazgatója elmondta, hogy az elmúlt 4 évben többször volt már rá példa, hogy a „Kezedben a biztonságod” segítségével menekültek meg emberek veszélyes szituációkból.

Az egyik ilyen eset pár évvel ezelőtt történt, mikor Pécsett egy fiatal lányt egy szórakozóhelyen elkábítottak az italába kevert szerrel, de még mielőtt baj történhetett volna, jelzett szüleinek, akik érte siettek. Egy nem pécsi nő pedig mikor látta, hogy valaki követi, elindította a riasztást, rákiabált a férfira, hogy hívta a rendőröket – a férfi ettől megijedt és elmenekült.

Az újdonságok

Az újdonságok kapcsán a szakember kiemelte, hogy a letisztultabb, egyszerűbb, felhasználóbarátabb kezelőfelület mellett már elérhetők az alkalmazáshoz bluetooth-on keresztül kapcsolható „külső gombok” is, melyek hordhatók többek között zsebben, egy erre a célra létrehozott pántnak köszönhetően karon, vagy akár kulcstartón is. Elég tehát egy gombnyomás és a riasztás elindul, így a telefonunk lehet a táska mélyén is – mondta.

Egy kép az alkalmazásból

Fontos újítás a rendszerben továbbá, hogy terrorgyanús események kiszűrésére is használhatjuk már: ha sok riasztás indul egymáshoz közel, akkor ott valószínűleg egy komolyabb incidens történik, és ez másfajta beavatkozást igényelhet a rendőrség részéről.

– A rendszer országos bevezetése esetén lehetőség lenne a mentők, tűzoltók értesítésére is az alkalmazásból. Az ilyen értesítés tartalmazza a pontos helyet és helyünket, így akár percekkel is rövidülhet az az idő, míg a segítség megérkezik. Szeretnénk továbbá elérni azt is, hogy egyre több városban működhessen úgy az alkalmazás, hogy a riasztások befussanak a helyi rendőrségre, hiszen ez akár életeket menthet. Végcélként azt tűztük ki, hogy országos lefedettsége legyen a Kezedben a biztonságod rendszerének, azaz az ország bármely területéről érkezzen a riasztás, az befuthasson a 112-es központokba – tette hozzá Rózsavölgyi Péter.

Hogyan működik?

Rózsavölgyi Péter elmondta, hogy a „Kezedben a biztonság” egy korábban is létező programjuk volt, melyet családi felhasználásra készítettek, ezt fejlesztették tovább, és attól vált egyedülállóvá, hogy a város is mögé állt, hiszen így egy komplex rendszer vált belőle, melyben minden elindított riasztás a hatóságokhoz fut be.

Az applikáció logója

A szakember emlékeztetett arra, hogy a rendszer GPS-jelekkel automatikusan meghatározza helyzetünket, az információt pedig a pécsi közterület-felügyelet diszpécsere fogadja (de helyzetünket láthatják az alkalmazást telepítő rokonaink, szeretteink, ismerőseink is), majd visszahívja a telefonszámot, amelyről a jelzés befutott. Amennyiben nem reagál a hívásra senki, azonnal riadóztatják a rendőröket, akik a GPS által küldött jelek alapján megkeresik a segélykérőt. Ahhoz, hogy riasztást indítsunk, hatszor (vagy akár többször) kell megnyomni két másodpercen belül a telefon kikapcsoló gombját, de úgy is riaszthatunk, ha a fülhallgatónkat kirántjuk (vagy kirántják) például akkor, ha kocogás közben támadnak meg minket.

Az alkalmazás iOS-re itt tölthető le, Androidra pedig itt

A teljes használati útmutató itt érhető el.

Hirdetés
KAPCSOLÓDÓ CIKKEK

Hírzóna

Abszolút Nő