Bár eddig is a világ legszebb autóinak tökéletes másai gurultak ki a Zsolnay-negyedből, most a világhírű, kézműves autómaketteket gyártó Amalgam Collection pécsi üzeme még tovább bővít, megduplázzák a dolgozói létszámot.
Immáron egy éve kezdte meg a világhírű autómakettjeinek gyártását az angol Amalgam Collection pécsi gyára, de már terjeszkednek is. A lenyűgöző pontosságú, kézzel készült maketteket ezentúl a Zsolnay Negyed egyik üresen álló épületében készítik majd.
Ahhoz, hogy ezek az egyedi „kézműves makettek” elkészülhessenek, élvonalbeli technológiára van szükség. Az egyre inkább háromdimenziós nyomtatással készült alkatrészek azért lehetnek olyan végtelenül hűek az eredetikhez, mert az autógyárak az Amalgam részére minden adatot eljuttatnak az adott autókról.
Az új üzemcsarnok ünnepélyes átadóján Páva Zsolt, Pécs polgármestere elmondta, hogy az Amalgam olyan, világszínvonalú gyártási egységet kíván létrehozni, melyben a Zsolnay márka hírnevéhez méltó módon állítja a technikai innovációt a művészet szolgálatába.
A céget egy nagy puzzle kis darabkájához hasonlította, a teljes kép pedig egyre jobban kirajzolódni látszik, ez Pécs gazdasága.
A városvezető kiemelte, hogy a jelenlegi, 62 fős létszámot a különböző méretarányú autók leghatékonyabb elkészítése érdekében a cég 2017 végéig 120 főre kívánja bővíteni, ami azt jelenti, hogy a cég hosszú távra szeretne elköteleződni Pécsett.
Csizi Péter országgyűlési képviselő szerint a gazdasági fejlődésről leginkább az tesz tanúbizonyságot, ha egy külföldi befektető számos célpont közül pont Magyarországot, azon belül is Pécset választja.
– Nem kizárólag pénzügyi befektetőket keresünk, hiszen az ő esetükben minden a profittól függ – ha van marad, ha nincs vagy fogyni kezd, odébbáll. Pécs szeretne olyan gazdasági partnereket, befektetőket találni, melyekkel hosszú távra tervezhet. Az Amalgam pont ilyen – mondta.
Michael Niemas, a vállalat kreatív igazgatója elmondta, felelősséget éreznek a vásárlóik felé, ezért a modelleket a legmodernebb technológiával, a legnagyobb precizitással, a legnagyszerűbb kézműves tecnikával készítik.
Az eddigi visszajelzések pozitívak, nagy utat járt be eddig az Amalgam, és jövőre még eggyel tovább lépnek: több mint 500 modellt szeretnének készíteni, az immár 120 fősre bővített alkalmazottakkal.