11 C
hétfő, szeptember 16, 2024
KezdőlapPécs AktuálMegvan a PMFC negyedik győzelme a bajnokságban

Megvan a PMFC negyedik győzelme a bajnokságban

Félidőnként egy-egy gólt szerezve nyert a Dunaharaszti-MTK ellen a PMFC az NB III. hatodik körében.

A Paks II. elleni idegenbeli győzelem után a PMFC-re újabb hazai bajnoki várt, és a legutóbbi győzelmen felbuzdulva a szurkolók a Dunaharaszti-MTK ellen is három pontot vártak Aczél Zoltán együttesétől.

A Pécs támadólag is lépett fel az első percekben, igaz ebből nem a hazaiak alakítottak ki helyzeteket, hanem inkább a Dunaharaszti kontrái okoztak fejfájást a PMFC védőinek. Helesfaynak kétszer is nagyot kelett védenie, egyszer pedig messze kiszaladva a kapujából tudott tisztázni a kilépő vendég-támadó elől. Aztán azért a Pécs is elkezdett veszélyeztetni, Morvai beadása után Tóth fejese már közel járt a gólhoz – Sinkó kapus azonban nagyot védett.

A mozgalmasra sikeredett első negyed óra után aztán alaposan visszaesett a színvonal, sokáig az volt a legizgalmasabb jelenetsor, ahogyan a vendégek kapusa egy méretes gyeptégla darabot igyekezett a kapu előtt visszatuszkolni a talajba. Tíz perccel a félidő vége előtt aztán egy pécsi szöglet meghozta a hazai vezetést. Sinkó védése után a labda saját védőjére pattant, onnan pedig a kapuba – öngóllal került előnybe a Pécs.

Az 1-0 maradt is a szünetig, így bíztató helyzetből várhatta a folytatást a Munkás. Ráadásul ahogy elindult a második negyvenöt perc, szemmel láthatóan nem ráülni akart a Pécs az eredményre, hanem növelni akarta az előnyét. Sorban jöttek a hazai helyzetek, azonban vagy az utolsó passzok nem stimmeltek, vagy Sinkó állta jól a sarat a Dunaharaszti kapujában. Aztán megint egy unalmasabb periódus jött, hogy néhány csere után ismét felélénküljön a meccs. Negyed órával a vége előtt Rabatin próbálta meg kipókhálózni a bal felsőt, de a vendégek kapusa hatalmasat védett, majd egy beadás után két pécsi zavarta meg egymást, így nem lett ziccer a helyzet vége.

Az utolsó percekben a vendégek már kitámadtak, így kedvére kontrázhatott a Pécs. Bár jóideig úgy tűnt, nem sok sikerrel, végül az egyik védő hibáját kihasználva labdát szerezett Bor a 16-oson belül, és végleg eldöntötte a három pont sorsát.

Bár a játék néha akadozott, egy 2-0-s győzelem nem szorul magyarázatra.

PMFC–Dunaharaszti-MTK 2-0 (1-0)
Labdarúgó-NB III. Dél-Nyugati csoport, 6. forduló. Pécs, 500 néző.
PMFC: Helesfay – Sági, Ikonomou, Füredi – Szalánszki (Bor, 69.), Morvai (Ócsai, 69.), Zvara(Hegedűs, 56.), Rabatin, Vas – Fejős (Wirth, 79.), Tóth Z. Vezetőedző: Aczél Zoltán.
Dunaharaszti-MTK: Sinkó – Csizmadia, Szalai, Kanizsai (Tóth Zs., 67.) – Vitányi (Bokros, 86.), Ferkel, Kovács-Galavics, Tóth F., Kiss (Szmola, 61.) – Balogh (Óber, 61.), Bata. Vezetőedző: Ughy Márk.

Gólok: Kovács-Galavics (35. – öngól), Bor (90+2.).

Fotó: PMFC / Kurdi József