Mi mindenre jó egy okosóra a hétköznapokban?

Hirdetés

Manapság egyre többek csuklóján figyelhető meg okosóra. Nem véletlen ez a tendencia, ugyanis a hétköznapjainkban nagy hasznát vehetjük egy ilyen szerkezetnek. Bár sokan csak alkalomszerűen hordják, főleg edzéseken, mint aktivitásmérőt, egyre többen használják ki a bennük rejlő többi lehetőséget is nap mint nap. 

Fejlett és folyamatosan fejlődő okosóra generáció

Mint minden új technológiánál, úgy ennél is volt egy tanuló fázis. Ekkor már piacra dobták az első okosórákat a gyártók, az újdonság ereje bőven elég volt ahhoz, hogy megvásárolják őket. De ezek még közel sem voltak teljes konstrukciók, nem voltak még kiaknázva a bennük rejlő lehetőségek.

Azonban a következő generációk már sokkal szélesebb körű használatot tettek lehetővé. Számos olyan funkcióval bővült a repertoár, amiről korábban csak álmodozni mertünk. Most ott tartunk, hogy a harmadik/negyedik generáció már annyira fejlett, hogy érdemes őket folyamatosan használni, hiszen a funkcióik nagyon hasznosak lehetnek számunkra!

A te csuklódon még nincs okosóra? Ideje lenne ezt pótolni! Ha még nem vagy meggyőzve, akkor csak olvass tovább, és látni fogod, hogy miért.

Folyamatos kontroll az egészségedért

Mit nem adnánk azért, hogy időben tudjunk arról, ha orvoshoz kell forduljunk, még mielőtt késő lenne! Ha lenne arra mód, hogy már az első (még nem igazán érezhető) jelnél kapjunk egy figyelmeztetést, hogy itt az ideje elmennünk egy alapos kivizsgálásra! Ezzel akár az életünket is megmenthetnénk, vagy legalábbis könnyebben kezelhetővé tehetnénk az egészségügyi problémáinkat.

De várjunk csak! Hiszen vannak már ilyen készülékek a piacon, méghozzá okosóra formájában! Ott van például a Samsung Galaxy Watch 4, melyben beépített EKG funkció található. Eddig hol tudtunk ilyen vizsgálatot elvégezni? A háziorvosnál vagy a kórházban, igaz? De ennek vége! 

Ma már egy olyan szerkezettel ellenőrizheted, hogy ezen a területen is minden rendben van-e veled, ami folyamatosan ott van a csuklódon. 

Óriási dolog ez, talán még nem is tudjuk felfogni, hogy mekkora! Főleg, ha hozzátesszük, hogy emellett további egészségügyi funkciói is vannak ezeknek az okos kütyüknek. Ezek szintén jól jönnek bármikor, ha rosszabbul érezzük magunkat. 

Ilyen a pulzusmérő funkció. De ide sorolhatjuk az alvásfigyelőt is, mely alapján könnyen rájöhetünk, hogy azért vagyunk sokkal fáradtabbak, mert rosszul alszunk. Ha folyamatosan hordjuk a készüléket, akkor rengeteg hasznos információt kapunk a testünkről és annak működéséről.

Pénztárca helyett

Ma már gyakorlatilag mindenhol fizethetünk bankkártyával, egyre jobban visszaszorul a készpénz. Sőt, az érintésmentes NFC technológia elterjedése óta még csak át sem kell adjuk a kártyánkat. És igazából már ott tartunk, hogy arra a plasztikdarabra sincs szükségünk, mert akár a telefonunkban is tárolhatjuk az adatait.

Sőt, már az NFC alkalmazásával az okosóránkat is bevethetjük ilyen helyzetben. Így akkor sincs gond, ha véletlen az autóban hagyjuk a mobilunkat, és erre csak a pénztárnál jövünk rá. Hiszen az okosóránk mindvégig velünk, a csuklónkon marad.

Mint láthatod, valóban kifizetődő használni a hétköznapokban is ezt a remek, intelligens eszközt!

(x)

Hirdetés