A szenvedély tüze kamaszkorban és a 20-as, 30-as években lobog leginkább, az életkor előrehaladtával azonban csökkenni kezd a nemi vágy is. Vajon mi ennek az oka? Mi befolyásolhatja azt, mennyire kívánjuk a másikat? Mit tehetünk ellene? Többek között ezekre a kérdésekre keressük a választ.
A hormonok a felelősek
Régóta köztudott, hogy bizonyos nemi hormonok a felelősek a libidó kialakulásáért. Ezek egy bizonyos életkor felett azonban csökkenni kezdenek, s ilyenkor hasznos lehet valamilyen segédeszköz igénybevétele, például beszerezhetők vágyfokozók nőknek a Szexvitál.hu oldalán, a férfiaknak pedig potencianövelőket érdemes szednie, ha valamiért merevedési zavarral küzdenek.
A hormonok tombolása idején úgy érezzük, nincs szükségünk ilyen kellékekre, mivel ekkor még a tesztoszteron és a dopamin hatására igen nagy a libidónk. Ám már egészen fiatalon is jelentkezhetnek problémák, a hormonokon kívül ugyanis sok minden más is befolyásolja, van-e kedvünk összebújni valakivel. Ilyen lehet a napi stressz, az életkörülmények, az esetleges betegségek, a gyógyszerek szedése, de a vallási okokat is ide lehet sorolni.
Hiába fiatal valaki tehát, sokszor egyéb körülmények okozzák azt, hogy nem olyan nagy intenzitással él nemi életet, mint azt gondolnánk. Ezért jó, ha vannak kéznél olyan vágyfokozók, potencianövelők, amelyekkel növelhető a szexuális teljesítmény.
A libidó az életkor előrehaladtával változik
A 20-as, 30-as korban lévő férfiak és nők körében végzett felmérés furcsa eredményt hozott. A válaszadók visszajelzéséből az derült ki, hogy sok férfi ebben az életkorban igen aktív, de van, akit már leterhel a családdal és a munkával járó felelősség, így kevésbé éli ki vágyait.
A nők 20-25 év között a legtermékenyebbek, de mintha sokan félnének a teherbeeséstől, így visszafogják magukat. Később, a 30-as éveik elején viszont szívesen bújnak ágyba, könnyebben elköteleződnek, sokan ebben a korban keresnek párkapcsolatot, erős bennük a szexuális vágy, szívesen fantáziálnak.
35 év felett ismét változik a helyzet: a férfiak tesztoszteronszintje csökkenni kezd, már kevésbé kívánják a szexet, egyre több embernél fordul elő merevedési zavar. A nőket a terhességet követő testi változások tartják vissza a gyakoribb együttlétektől. A szenvedély tüze, úgy tűnik, ilyenkor már nem olyan erős.
A 40-50 évesekkel mi a helyzet?
Ezt a korszakot a szakirodalom életközépi válságként írja le, ilyenkor a családok életében több változás is bekövetkezik. A gyerekek kirepülnek, a férj és a feleség ismét kettesben marad.
Sok esetben újra egymásra talál ilyenkor a pár, és gyakoribbá válnak az együttlétek. Zavaró tényező lehet a nőknél a menopauza, a férfiaknál pedig a romló egészségügyi állapot, például a szívbetegség vagy a cukorbetegség felbukkanása.
Érdemes azonban ilyenkor is törekedni az intim együttlétekre, és esetlegesen segédeszközöket igénybe venni: a síkosítók, a gésagolyók és a potencianövelők csodát tehetnek 50 év felett is!
(x)