Miért fontos kérdés a lábazat szigetelése?

Hirdetés

Azzal ma már az emberek többsége tisztában van, hogy a hőszigeteléssel rengeteg energiát tudunk megtakarítani. Az energiahatékonyságnak köszönhetően pedig nem csupán a zsebünkben maradhat hónapról hónapra több pénz, hanem a környezetünk védelméért is nagyon sokat teszünk.

A ház komplett szigetelésében érdemes gondolkodni

Egy épületnek minden területén keletkezik hőveszteség, ezt tudjuk kiküszöbölni azzal, ha teljes körű megoldásban gondolkodunk. Ebbe beleértendő a homlokzat szigetelése mellett a tetőtérről, a padlózatról, valamint a lábazatról való gondoskodás is. A Józan Kft. XPS szigetelőlapokat kínál az utóbbi terület hőszigetelésének megvalósítására. De miért olyan fontos ez a rész is? Lássuk!

A lábazat szigetelésének jelentősége

Az épület lábazatán keresztül nagyjából 10-15%-os hőveszteséggel kell számolnunk abban az esetben, ha itt nem valósul meg a szigetelés. Ez nem is tűnik olyan soknak, nem igaz? A valóság azonban korántsem ennyire egyszerű, hiszen nemcsak azzal kell szembenéznünk ilyenkor, hogy ezt az energiát elvesztegetjük, hanem azzal is, hogy az egész hatékonyság alacsonyabb szintű lesz, ami pedig még ennél is rosszabb, majdnem teljesen biztos, hogy kialakulnak hőhidak is.

Milyen anyag alkalmas a lábazathoz?

A lábazat különleges terület, ugyanis sokkal fokozottabban van kitéve a nedvességnek. Egy része ugyanis a talajszint alatt van, így a felszivárgó talajvíz problémát jelenthet. A szigetelőlapok többségére nézve azonban káros hatással van a nedvesség. Éppen ezért kizárólag olyan szigetelőanyag jöhet szóba, aminek minimális a vízfelvevő tulajdonsága, hiszen így elkerülhetővé válik az, hogy a falak vagy a padló is átnedvesedjen végül a vizes szigeteléstől, ami komoly károkat okozhatna. 

A nedves falak egy idő után sajnos egyet jelentenek azzal, hogy az épület szerkezetileg károsodik, ami később nehezen vagy egyáltalán nem orvosolható. A másik probléma pedig az, hogy egy ilyen környezetben garantált a penész megjelenése, ami nemcsak esztétikailag kifogásolható, hanem az egészségünkre is veszélyes.

Az alacsony vízfelvevő képesség mellett a fokozott nyomószilárdság is fontos szempont, hiszen komolyabb terheléssel is számolni kell. Emellett pedig a minél tartósabb, minél hosszabb élettartamú anyag lesz ebben az esetben is az ideális.

Az XPS tökéletesnek bizonyul

A zárt cellás extrudált polisztirol a speciális gyártási folyamatoknak köszönhetően rendelkezik mindazokkal a tulajdonságokkal, amelyek alkalmassá teszik arra, hogy egy épület lábazatát hatékonyan szigeteljük vele.

Elenyésző mértékben vesz fel csak nedvességet, de nemcsak a víznek, hanem a fagynak is teljes mértékben ellenáll. Amennyiben vízbe merítjük ezt az anyagot, akár több méter mélységig, akkor sem kell attól tartani, hogy szerkezetileg olyan változások mennek végbe benne, amelyek rontanák a hőszigetelő képességét. Válasszuk hát bátran az XPS-t a lábazat szigeteléséhez, nem fogjuk megbánni!

(x)

Hirdetés