Lezárult a Misina Ötletbörze, a beérkezett 35 ötlettervből a szakmai zsűri már ki is választotta az 5 legjobbat, amelyekből 3 koncepciót készítenek majd a szakmai zsűri segítségével, ezek közül a pécsiek választhatják ki év végén a legszimpatikusabbat. A változatos pályaművekből pedig kiderült, hogy a helyszín a pécsiek számára igazi értékkel bír.
Szeptember végéig várták a pécsiek terveit a Misina Ötletbörzére, az Önkormányzat által meghirdetett ötletpályázatra, amelynek célja az volt, hogy a városban élők saját ötleteikkel vehessenek részt az egykori Misina étterem elhagyott épületének és környékének megújulásában. Az ötletbörze eredményeként olyan fejlesztés veheti kezdetét a területen, amely nem csak folyamatosan vonzza a pécsieket és a turistákat, de gazdaságilag is fenntartható és illeszkedik a környezethez.
Az augusztusban indult ötletbörzére megérte beadni a terveket, hiszen a szakmai zsűri által kiválasztott leginkább megvalósítható 5 pályamű egyenként bruttó 100 ezer forintot nyer. Mint ismert, az 5 pályaműből a város 3 – formai és tartalmi szempontból is megfelelő – koncepciót fog kidolgoztatni, ezt a 3 koncepciót – újfent a pécsiek bevonásával – még idén közönségszavazásra bocsátják, ekkor dől el, hogy a városban élők melyik tervet tartják a legjobbnak.
A lezárult lakossági tervpályázat kapcsán beszéltünk Csúcs Zoltánnal, az ötletbörzét koordináló Pécsi Városfejlesztési Nonprofit Zrt. vezérigazgatójával, aki elmondta, hogy összesen 35 darab ötletterv érkezett, amelyek közül a szakmai zsűri – köztük például Karlovecz Zoltán, a város főépítésze – már ki is választotta az 5 legerősebbet. Miután elkészült a zsűrizés záródokumentációja és összegzése, kihirdetik a nyerteseket.
Mint mondta, a beadott pályaművek nagyon sokszínűek voltak: sok olyan tervet kaptak, amelyek kihasználták a helyszín természeti adottságait és szem előtt tartották a turisztikai és környezetvédelmi értékrendeket, valamint a túrázás, kerékpározás lehetőségeire és a Misina-tetőről elénk táruló kilátásra építettek. Sokan képzeltek a helyszínre például kávézót, játszóteret, ugyanakkor – folytatta a vezérigazgató – akadt a tervek között pár olyan, melyek annak ellenére, hogy jó ötleten alapultak, nem illeszkednek szorosan a Misina-tető környezetéhez. Kiderült a pályázatokból továbbá, hogy a néhai Misina vendéglő épületét a legtöbben megtartanák, valamilyen formában. Csúcs Zoltán kiemelte, hogy az ötlettervekből egyértelmű volt, a helyszín a pécsiek számára nagyon fontos, igazi értékkel bír.
Hangsúlyozta, hogy a tervek szerint idén év végén már kezdődhet is a szavazás. Mindez pedig azt jelenti, hogy 2021 első hónapjaiban indulhat meg a kiválasztott koncepcióterv alapján az engedélyezési és kiviteli tervek készítése.
A Misina Ötletbörze a TOP-6.1.4-15-PC1-2016-00002 – a Misina tető fejlesztése projekt keretében valósult meg.