2 C
Pécs
szombat, november 16, 2024
KezdőlapPécs AktuálMisina Ötletbörze: mutatjuk, mi mindent kell tudni a pályázatról

Misina Ötletbörze: mutatjuk, mi mindent kell tudni a pályázatról

Ahogy azt nemrég megírtuk, rendhagyó módon születhet újra a Misina-tető, az önkormányzat ugyanis a pécsiek képzelőerejére és kreativitására hagyatkozva ötletbörzét indít az elhanyagolt, leharcolt terület újragondolására. Az alábbiakban – hogy egy kis segítséget nyújtsunk az érdeklődőknek – a pályázat menetét, részleteit mutatjuk be.

Augusztus 18-án jelentette be Péterffy Attila polgármester, hogy az önkormányzat nyílt ötletbörzét hirdet a pécsiek számára a Misina-tető fejlesztése érdekében. A pályázat célja, hogy a városban élők saját ötleteikkel vehessenek részt az egykori Misina étterem elhagyott épületének és környékének megújulásában. Az ötletbörze eredményeként olyan fejlesztés veheti kezdetét a területen, amely nemcsak folyamatosan, egész évben vonzza a pécsieket és a turistákat, de gazdaságilag is fenntartható és illeszkedik a környezethez.

A pécsiek segítségével megújulhat a terület

A pályázóknak tudnia kell először is, hogy pontosan mi is a fejlesztés mögött álló kettős koncepció: a leromlott állapotú, elhagyott Misina étterem ikonikus épületének revitalizálása, új élettel megtöltése, valamint a környező park felújítása, amelynek révén megoldódhat a tv-torony megközelítése, és amely továbbá kültéri rekreációs célokat is szolgál.

Ötletjavaslatot minden magyar állampolgár adhat be, kizárólag elektronikus úton, a misinaötletbörze.hu oldalon (az ott található adatlap kitöltésével és a mellékletek feltöltésével), ahol a pályázáshoz szükséges minden információ, adat, dokumentáció is megtalálható.

Fontos tudni, hogy tényleg mindenki adhat be ötletjavaslatokat, a pályázat benyújtásához nem szükséges műszaki előismeret, szakmai tudás.

Látott már szebb napokat is a környék

Kötelező elemként egy leírást várnak az elképzelt fejlesztésről, valamint költségbecslést.

Rajzokat és fotókat (szabad kezű rajzot, koncepciótervet, látványtervet, makettfotókat, stb.) opcionálisan lehet csatolni a tervhez: a pályázók maximum 5 darab A/3-as méretű tablót tölthetnek fel (PDF vagy JPEG formátumban). A feltöltendő fájlok mérete nem haladhatja meg a 15 megabájtot. Az értékelés a pályázók anonimitásának megőrzése mellett zajlik majd, ezért a mellékleteken nem szerepelhet a feltöltő neve, logója. A pályázatok nyilvántartásba vétele után azok sorszámot kapnak, így a pályázók személyes adatai az értékelést végző szakmai bizottság elé sem kerülnek.

Mi legyen a Misina étterem elhagyott épületéből?

A beruházáshoz rendelkezésre álló keretösszeg: közel 184 millió forint, tehát ebbe a keretbe kell beférnie a terveknek.

Mivel a fejlesztés uniós támogatásból valósul meg, olyan ötlet támogatható csak, amely a pályázati felhívás ide kapcsolódó pontjaihoz illeszkedik. Éppen ezért a pályázat kiírói a pályázóknak kiemelten ajánlják az itt elérhető felhívás tanulmányozását az ötletek kidolgozása és feltöltése előtt.

Itt kell megemlíteni, hogy a pályázati kiírásban található egy méretes felsorolás azzal kapcsolatban, hogy milyen tervek és tevékenységek nem támogathatók. Nem támogatható például: szálláshelyek, fürdők (élményfürdők, strandfürdők, gyógy- és termálfürdők), konferenciaközpontok, kultúrházak, sportcsarnokok és versenysport kiszolgálására alkalmas intézmények, szabadidőközpontok létesítése, állatkertek és erdei iskolák, kalandparkok, vidámparkok, mesterséges tavak, kisvasutak, egészségügyi-turisztikai szolgáltatások kialakítása. A teljes lista itt érhető el.

Annak érdekében, hogy a nyertes pályázatok kiválasztása során minél szélesebb szakmai szempontrendszer érvényesülhessen az alábbi pécsi szakembereket kérték fel a zsűribe:

  • Karlovecz Zoltán, a város főépítésze
  • Prof. Dr. Medvegy Gabriella, a Pécsi Tudományegyetem Pollack Mihály Műszaki Karának dékánja
  • Ripszám István, Szilasi Tamás és Kirsching János, a Biokom NKft. és a Mecsekerdő szakemberei
  • Vincze Csilla, a civil szféra képviselője
  • Pelényi Margit és Dévényi Sándor, pécsi építészek, a pécsi tervtanács állandó tagjai

A SZAKMAI ZSŰRI ÁLTAL KIVÁLASZTOTT LEGJOBB, MEGVALÓSÍTHATÓNAK ÍTÉLT 5 PÁLYAMŰ EGYENKÉNT BRUTTÓ 100-100 EZER FORINT DÍJAZÁSBAN RÉSZESÜL.

Az 5 pályaműből a város 3 koncepciót fog kidolgoztatni, ezt a 3 koncepciót pedig – újfent a pécsiek bevonásával – közönségszavazásra bocsátják még idén ősszel. Tehát, a pécsiek dönthetnek arról, hogy melyik tervet valósítsák meg.

A pályázatok benyújtási határideje: 2020. szeptember 30., 16.00

Akit érdekel a pályázat, annak ajánljuk figyelmébe a Misina Ötletbörze Facebook-oldalát is.

Hirdetés
KAPCSOLÓDÓ CIKKEK

Hírzóna

Abszolút Nő