Miért érdemes napelemet választani?
A kiszámíthatatlan és egyre inkább növekvő energiaárak egyre többünket indítanak el a napelemes rendszer telepítés útján, azonban a kiadások csökkentése és a technológia egyszerűsége az, ami sokakat leginkább motivál.
Házi erőművünk a telepítést és beüzemelést követően több tíz évig gond nélkül, stabilan és kiszámíthatóan termeli a zöld energiát. Háztartásunk napelemes rendszer használatával környezetbaráttá, fenntarthatóvá és nem utolsó sorban gazdaságosabbá válik, emellett pedig a földgáz használatot is könnyedén kiválthatjuk.
Napelemes rendszer szerelés lépései
A napelem szerelés elsőre bonyolultnak tűnhet, azonban szakértők számára a megfelelő odafigyeléssel már rutinfeladat. Első lépéseként a tartószerkezet kerül felszerelésre a tető megfelelő pontjaira. Annak érdekében, hogy a tartószerkezet ellenálljon az időjárás viszontagságainak és hosszú évtizedeken át biztonságosan rögzítse a paneleket, rozsdamentes acélból és alumíniumból készül.
Ezt követően jöhetnek a napelempanelek, melyeket biztonságosan és stabilan rögzítünk az korábban felszerelt tartószerkezetre, ezután pedig a hátoldali kábelek és csatlakozók segítségével elektromosan csatlakoztatjuk őket egymáshoz.
A villanyszerelési munkálatok során szükséges a kábelút kiépítése, valamint az inverter és csatlakozó doboz felszerelése is. Ahogy ezek készen vannak, összekötésre kerülhet a napelemes mező az inverterrel, amit pedig rácsatlakoztatunk az épület villamos hálózatára.
Előkészületek napelem szereléshez
Napelemes rendszer telepítést minden esetben megelőzi egy helyszíni felmérés, melynek során a szakemberek megvizsgálják a rendelkezésre álló tetőfelületek nagyságát, tájolását, árnyékoltságát, illetve dőlésszögét, hiszen ezek nagymértékben befolyásolják a rendszer jövőbeni teljesítményét. Ezenfelül még érdemes azt is számításba venni, hogy az ingatlannak mekkora a fogyasztása és az energetikai kapacitása, vagyis azt, hogy a villanyóra szekrényben milyen és mekkora biztosítók vannak: három vagy egy fázis áll rendelkezésre, és a fázisonkénti teljesítményt is.
(x)