-1 C
Pécs
szombat, november 23, 2024
KezdőlapHírzónaBelföldMüller Cecília: mérlegelik a teljes digitális oktatás elrendelését

Müller Cecília: mérlegelik a teljes digitális oktatás elrendelését

Világszerte tombol a járvány: 113 millió fertőzöttet regisztráltak, 64 millióan meggyógyultak, viszont 2,6 millió ember nem tudott megküzdeni a járvánnyal, meghalt – közölte az országos tiszti főorvos az operatív törzs hétfői sajtótájékoztatóján.

Emelkedő számoknak vagyunk tanúi, az elkövetkező hetek nagyon nehezek lesznek, Európában számos ország a teljesítőképessége határához érkezett, főleg az egészségügyi ellátórendszerben, ahol szinte nincsenek szabad ágyak, segítséget kérnek más országoktól, ismertette Müller Cecília.

Soha komolyabban nem kellett venni a járványt, mint most. A vírus megpróbálja az egész világot, tette hozzá.

A vírus variánsai miatt egy intenzív emelkedés kezdődött.

A napi járványadatok ismertetése után a főorvos kifejtette, az adatok erős növekedést mutatnak, félő, hogy a magyar egészségügyi ellátórendszer teljesítőképességét is nagyon megterheli a helyzet. Még nagyobb fegyelemre van szükség az előírt higiénés szabályok betartására a következő hetekben szerinte.

Erőteljesen emelkedett viszont az oltások beadásának száma is, ötféle vakcina áll rendelkezésre.

Kifejtette, 280 ezer Szputnyik-vakcina érkezik, és az eddig lekötött 6,5 millió Pfizer-vakcina helyett pedig 10 millió 870 ezer adagot kötöttek le. Azon vannak, hogy minél hamarabb beadják a rendelkezésre álló készítményeket, mondta.

Kedvezően alakul az oltások száma is, emelte ki.

Ha nem kérjük az adott vakcinát, hetekkel tolódhat el a védettségünk, mondta Müller Cecília azt kérve, hogy mindenki fogadja el a felkínált oltást.

Ismertette azt is, hogy előkelő helyet vívott ki az ország Európában: Málta és Dánia után Magyarország a harmadik legjobban átoltott ország lakosságarányosan. Az európai átlag 4,9 százalék, hazánkban pedig 6,94 százalék.

Az oltási stratégián változtatnak: a terv szerint az első védőoltást a lehető leggyorsabban szeretnék, ha mindenki megkapná, mivel az eddigi ismeretek szerint jelentős védettséget ad már az első dózis is, a fertőzéstől lehet, hogy nem véd meg, de a súlyos megbetegedéstől valószínűleg igen. Az egyik változás, hogy a Pfizer-vakcina második adagját a 35. napon adják be, az AstraZeneca második adagját pedig 12 héttel később adják be.

Megemlítette, hogy engedélyezték az egydózisos amerikai Johnson & Johnson-vakcinát is, amivel Európában is bővülhet a paletta, ide is hamarosan megérkezhet.

Az elkövetkező hetekben nagy mértékű emelkedés várható, ezt a szennyvízadatok alapján is látják a szakemberek. Elmondta, ha így emelkednek a számok, akár egyéb járványügyi intézkedések bevezetésére is szükség lehet.

Kérdésre válaszolva azt is közölte, mérlegelik a digitális oktatásra való átállást az általános iskolákban is.

Hirdetés
KAPCSOLÓDÓ CIKKEK

Hírzóna

Abszolút Nő