A legjobbak között található a Pécsi Tudományegyetem (PTE) jogi, közgazdasági és kommunikációs képzése a Heti Válasz és a CEMI közös felsőoktatási rangsora alapján, és a PTE egyéb területeken is javított pozícióin az elmúlt időszakban. A jó eredmény az elmúlt időszak tudatos építkezésének köszönhető.
A Heti Válasz 2005 óta közli felsőoktatási rangsorát a Central European Management Intelligence Tanácsadó Iroda (CEMI) közreműködésével. A rangsort hagyományosan hat szempont alapján állították fel, és hét képzési területet vizsgálnak. Idén a túljelentkezés mértékét, a hallgató-tanár arányt, az oktatói gárda összetételét, az Országos Tudományos Diákköri Konferencián (OTDK) elért eredményeket és a tipikus foglalkoztatók, illetve a munkaerő-közvetítők és fejvadászok véleményét vizsgálták.
A rangsor sorba veszi a közgazdasági, jogi, idegenforgalmi, kommunikációs, informatikai, illetve gépészmérnöki képzést nyújtó intézményeket, és összehasonlítja az orvosi pályára felkészítő egyetemeket. A legtöbb területen a PTE jelentősen javította eddig is többnyire előkelő pozícióit.
A Pécsi Tudományegyetem mind a jogi, mind a közgazdasági, mind pedig a kommunikációs képzést tekintve az ország három legjobb intézménye között található, ráadásul mindhárom területen előrelépett a tavalyi évhez képest. A legnagyobbat a PTE kommunikációs képzése javította, amely hét helyet lépett előre és került a dobogó harmadik fokára, míg a pécsi jogi képzés a hetedikről tört fel a harmadik helyre. A PTE közgazdaság-tudományi képzése már eddig is a dobogós volt, ám egy helyet javítva immár a második.
Nagyot lépett előre a Pécsi Tudományegyetem a gépészmérnöki képzés területén is, ahol a kilencedikről a hatodik helyre jött fel, a PTE orvostudományi képzése pedig a külföldi hallgatók arányát tekintve a legjobb az országban.
– Intézményünk sikerének oka, hogy évek óta tudatos beiskolázási tevékenységet folytatunk. Jelentős eredmény, hogy nem csak a jelentkezők, hanem a foglalkoztatók is elismerik az Egyetemet, a képzések folyamatos fejlesztését, a humánstratégiánkat, amely a munkaerőpiacon is értékes diplomákat eredményez – értékelte az eredményeket Lengvárszky Attila, a Pécsi Tudományegyetem oktatási igazgatója.
Forrás: PTE