Idén januárban is elindult a népszerű #nemluxustaska kampány, mellyel a nehéz helyzetben élő nők számára állíthatunk össze ajándékcsomagokat. Egészen a hónap végéig várják a jótékony felajánlásokat. 2021-ben a koronavírus-járvány meghiúsította a gyűjtést, 2020-ban azonban 17 ezer, előtte 10 ezer táskát dobtak össze a támogatók. Segítsünk, hogy 2022-ben még több rászoruló örülhessen!
A szervezők minden januárban arra kérik a segíteni vágyókat, hogy már nem használt, de jó állapotban lévő táskájukat töltsék tele a rászoruló nők által nélkülözött higiéniás termékekkel és adják le számukra a gyűjtőpontokon. A menstruációs szegénység ugyanis nem csupán egészségügyi kockázatot jelent, de megfosztja a nőket méltóságuktól, és szégyenérzetet kelt bennünk. Ami számunkra természetesen, ezeknek a hölgyeknek sokszor elérhetetlen…
Mit adományozz és mit ne?
Egészségügyi szárnyas betét, szappan, tusfürdő, testápoló, kézkrém, maszk, fogkefe, kézfertőtlenítő, fogkrém, sampon, kézfertőtlenítő, dezodor egy jó minőségű táskában. De egy kedves, személyes üzenet is nagy örömet okoz.
Fontos az is, hogy mit ne tegyünk bele: bugyit, zoknit, más ruhaneműt az esetleges méretproblémák miatt, higiéniás gondok miatt tampont, mosható betétet, illetve intim tölcsért, balesetveszélyes dolgokat, mint például a borotva, bármilyen élelmiszer vagy gyógyszer.
Hol adhatom le a csomagot?
Pécsett január 31-ig az Atlas gyógyközpont fogadja az adományokat, a Szabó József u. 2., fsz. 1. alatt szerdánként 8.00 és 18.30 között. A további gyűjtőpontokról ITT, a postázás lehetőségéről IDE kattintva informálódhatunk.
Mi a menstruációs szegénység?
A Magyar Vöröskereszt honlapján a következők olvashatók: „A menstruációs szegénység okozta problémákkal sok fiatal lány küzd nőiessége megélése kapcsán. Általában a hátrányos helyzetű térségekben figyelhető meg, hogy a higiéniai hiányosságok miatt gyakoriak az iskolai hiányzások, számos fiatalnál pedig pszichés gondokkal is találkozhatunk. A családoknak nincs pénzük az egészségügyi termékekre, így gyakran megtörténik, hogy a lányok rongyokat, papírt vagy vattát használnak az úgynevezett nehezebb napokon, amely következtében a fiatalok sokszor önbizalomhiánnyal küzdenek, de a kirekesztettség érzése is előfordul. Arról hogy hazánkban pontosan hány embert érint a jelenség nincs pontos adat.”
További kérdés esetén a [email protected] címen érdeklődhetünk!