A nyár az esküvők szezonja, de nem feledkezhetünk meg az egyik legfontosabb, ezzel kapcsolatos kísérőeseményről, a lánybúcsúról sem. Ezért úgy gondoltuk, adunk néhány ötletet a feladatokat és a kellékeket illetően.
Alapszabályok
Célszerű a bulit legalább egy héttel a nagy nap előtt tartani, hogy mindenkinek legyen ideje kipihenni a fáradalmakat. Az este sokkal jobban fog működni, ha nem vagytok sokan, 10 főnél érdemes megállni. Ne akarjuk mindenáron a sárga földig inni magunkat, mert nem olyan nagy buli éjfélkor egymás haját fogni a WC fölött. Mindenki hajlamos rá, de ne feledjük, hogy ezen az estén nem mi vagyunk a főszereplők: ne akarjunk olyasmit ráerőltetni az arára, amit ő nem szeretne megtenni. A lényeg, hogy a kedves barátnőnk/rokonunk jól szórakozzon, és ne azt várja, mikor érnek véget a megpróbáltatásai. Amikor a férje ingeit vasalva elmélázik a bulis évein, akkor mosolyogva, ne pedig fintorogva emlékezzen vissza az utolsó „szabad” estéjére.
Ízelítő a kellékekből – szerintünk
Nyuszi szett: Felettébb különös, és nem igazán értjük, hogy mi szükség lehet szexis állatjelmezre az ara utolsó estéjén, de tény, hogy az interneten úgy árulták, mint lánybúcsús kelléket. Hmmm…..
Színes cukor tanga: Szintén furcsa, nagyon sok elfogyasztott alkohol után talán lehet funkciója, de ebben az esetben könnyen veszélybe kerülhet a közelgő frigy. Ha csak nem ajándéknak szánjuk a nászéjszakára, hanyagoljuk!
Kémcső öv: Elsőre talán szokatlan, de ha belegondolunk, nem is olyan rossz, ha kéznél van pár kémcső, ami az ivós feladatoknál bármikor használható, és a buli után eltehetjük emlékbe.
Szőrös bilincs és szexre hívó csengő: Érdekes és hasznos kellékek lehetnek bizonyos alkalmakkor, de nem egy lánybúcsún.
Kitűző: Jó, ha a menyasszony kitűnik valamivel a kísérői közül, de nem muszáj a fátylat erőltetni. Egy kitűző is megfelel, kevésbé hivalkodó és kényelmesebb is. Ugyanezt a célt szolgálja a nyakkendő, vagy a Bride to be feliratú tiara is. Egyébként egy házilag elkészíthető, vicces feliratú szalag is tökéletesen megteszi, sőt, még személyesebb is.
Tárgyak fallosszal: Ízlés dolga, hogy bevállaljuk-e a péniszes szívószálat, varázspálcát, esetleg a pénisszel díszített fejpántot, illetve szemüveget (??). Mi inkább közönségesnek tartjuk, nem viccesnek. Érdekes adalék, hogy az online boltok lánybúcsús kínálatának jelentős hányadát ezek a tárgyak teszik ki, ami azt mutatja, hogy ezekre mutatkozik a legnagyobb igény.
Lánybúcsús napló: A menyasszonynak szokás ajándékot adni ilyenkor, és egy napló több szempontból is szerencsés választás lehet: egyrészt örök emlék marad, másrészt az este folyamán feljegyezhetünk bele egy csomó mindent – amire az alkoholmámor miatt talán nem emlékeznénk. Különböző írós feladatoknál is használhatja a menyasszony, például gyűjthet bele magának jókívánságokat, tanácsokat.
Feladatok – a kedvenceink
Kvíz: Állítsunk össze egy kérdéssort a vőlegényről (ehhez előtte természetesen vele kell egyeztetni, a legnagyobb titokban), ami alapján lemérhetjük, mennyire ismeri őt a szerelme. Bármire rákérdezhetünk a kedvenc színétől kezdve a gyerekkori álmain keresztül a bókolási szokásaiig. A jó válaszokért járjon valamilyen jutalom a menyasszonynak!
Fotózkodás idegenekkel: Megadott tematika szerint kérjük meg az arát, hogy fényképezkedjen le nagyobb csoportokkal, vicces fazonokkal, rendőrökkel stb. A lényeg, hogy legyen valamilyen elvárás, például: mindenki nyújtsa ki a nyelvét.
Kérdezz-felelek: A csavar annyi benne, hogy előre megadott, oda nem illő szavakkal kell válaszolni ilyen és ehhez hasonló kérdésekre: „Miért nem főztem ebédet?” „Miért vettem egy újabb ruhát?”
Sztorizás: Mindenki írjon le egy menyasszonnyal kapcsolatos történetet, de csak röviden, mondjuk egy sorban. Az arának ki kell találnia, ki írta a cetlit, és el kell mondania a többieknek az egész sztorit. Ha nem tudja kitalálni, ki írta, vagy a történetet nem helyesen meséli el, akkor innia kell, vagy valamilyen egyéb „büntetés” jár neki. (Ha ismeritek egymás kézírását, jobb előre kinyomtatni a sztorikat).