Nincs folytatása a Kelemen László volt vezérigazgató távozását megelőző, még 2007-ben indult nyomozásnak a Pécsi Városüzemelési és Vagyonkezelő Zrt. (a Pécs Holding Zrt. jogelődje) ingatlanértékesítéseiben. Az ügyben ugyan többször is nyomozást rendeltek el, ám immár végérvényesen eldőlt: nincs PVV-ügy.
A Pécsi Városüzemelési és Vagyonkezelő Zrt. tíz ingatlanának értékesítése miatt 2007-ben rendeltek el nyomozást ismeretlen tettes ellen, hűtlen kezelés bűntette elkövetésének gyanúja miatt. A három évig tartó eljárásnak két gyanúsítottja volt.
Az ügyben az elmúlt évek során három alkalommal szüntette meg a nyomozást a Baranya Megyei Rendőr-főkapitányság, ám kétszer – a feljelentő panaszában foglaltak miatt – a nyomozás felügyeletét ellátó ügyészség az eljárás folytatására kötelezte a rendőrséget. Legutóbb – május 19-i határozattal – bűncselekmény hiányában szüntette meg a rendőrség a nyomozást, a döntés ellen pedig ismét panasz érkezett.
A Somogy Megyei Főügyészség szóvivője, Egerváriné Lucza Gyöngyi közölte: a panaszt a Legfőbb Ügyészséghez továbbították elbírálásra, amit azonban elutasítottak, további jogorvoslatnak nincs helye a döntés ellen. Megjegezte, a Legfőbb Ügyészség ugyanakkor az indoklást megváltoztatva, és így nem bűncselekmény, hanem bizonyíték hiányában szüntette meg a nyomozást.
A baranyai főkapitányság szóvivője, Zsobrák Péter korábban úgy nyilatkozott, hogy széles körben – igazságügyi szakértők bevonása mellett – lefolytatott nyomozást végeztek. Az eljárás során azt állapították meg, hogy a PVV Zrt. ingatlan-értékesítéseivel összefüggésben – a beszerzett személyi és tárgyi bizonyíték alapján – sem hűtlen kezelés, sem más bűncselekmény nem történt.
Az ügy külön érdekessége az is, hogy információnk szerint a nyomozás megszüntetéséről szóló egyik határozatban igazságügyi szakértői véleményekre hivatkozva az áll, hogy négy ingatlan esetében – összesen – közel 300 millió forintos különbözet volt az értékesített ár és a szakértők által megállapított ár között.
Kiderült az is, hogy az egyébként nagy értékű ingatlanok liciteljárási ideje és az eljárásra vonatkozó, sajtóban megjelent hirdetés között sokszor csupán egy hét telt el.
Ismert, hogy a városháza belső ellenőrei közel kétszáz oldalas dokumentumot állítottak össze a vagyonkezelő gazdálkodásáról, ingatlangazdálkodásáról, számviteli rendszeréről. A revizorok a 2005-2007 májusa közötti időszakot vették górcső alá vizsgálatuk során.
Az ellenőrök szerint több esetben is előfordult, hogy a társaság liciteljárás mellőzésével értékesített ingatlanokat, de volt olyan is, hogy a „liciten megjelent társaság nem volt azonos az adásvételi szerződésben megnevezett vevővel”. Arra is volt példa, hogy a cég belső eljárási rendjét sértették meg, de a közbeszerzési törvény előírásainak sem minden esetben tettek eleget.