Oktatási és foglalkoztatási centrumot avattak a Baranya megyei Sellyén. Az intézményben novembertől ötven hátrányos helyzetű embert tudnak majd foglalkoztatni. Az Ormánságban a munkanélküliség meghaladja a 40 százalékot – emlékeztetett a HírTV.
Az Ormánsági Foglalkoztatási és Oktatási Centrum állami és uniós támogatás nélkül kizárólag magántőkéből és banki hitelből valósult meg, a 800 négyzetméteres épület 130 millió forintba került.
– November elejétől elindul egy kétéves képzési program, amit a szakma tranzitfoglalkoztatásnak hív. Ötven hátrányos helyzetű munkavállalót kívánunk itt képezni integráló és felzárkóztató képzésben, illetve az alképzés mellett foglalkoztatni napi 7 órában – mondta a Reagora Kft. ügyvezetője, Varga László.
– Az Ormánság jövője szempontjából az egyetlen megoldás az, ha munkahelyeket teremtünk. Akár a mezőgazdasági, akár más szinten, de a munkahelyek megteremtése nélkül nem lehet a válságból kilábalni – jelentette ki a hírTV-nek Tiffán Zsolt, a térség fideszes országgyűlési képviselője.
A foglalkoztatási centrum kezdetben higiéniai papírtermékeket gyárt, de előrehaladott tárgyalásokat folytat több divatcéggel is.
– A gazdaság helyreállítását helyben kell megcsinálni. A kormányzati gazdaságpolitika keretet tud biztosítani ahhoz, hogy ezek az elképzelések megszülessenek, de a megvalósítás mindenképp a helyiekre tartozik – mondta a Miniszterelnökséget vezető államtitkár, Varga Mihály.
A cég rövid időn belül hasonló centrum létrehozását tervezi Baranyában Szigetváron, a Somogyban Csurgón és a Bács-Kiskun megyei Nagybaracskán is.