A Királyegyházi Cementgyár munkatársai az idei évben már 710 órát szántak önkéntes tevékenységre, mellyel elsősorban a Pécs és Szentlőrinc környéki települések közösségi kezdeményezéseinek megvalósulását támogatták. Példájukkal a közösségekben rejlő értékteremtő erőre kívánnak rávilágítani.
A LafargeHolcim Királyegyházi Cementgyára még 2013-ban csatlakozott a Csoport önkéntességi programjához, melynek célkitűzése, hogy 2020-ig összesen 1 millió munkaórával járuljanak hozzá a helyi közösségi kezdeményezésekhez. „Az ambiciózus, de korántsem megvalósíthatatlan célkitűzést évről évre fokozatosan növekvő önkéntes óraszám elérésével kívánjuk megvalósítani. A tavalyi évben bebizonyosodott, hogy munkatársaink partnerek ebben: az eredetileg elhatározott 532 óra önkéntességet sikerült túlszárnyalni, 2014-ben 548 órát szántak kollégáink a helyi kezdeményezésekre. Idén az a célunk, hogy 832 órát szenteljünk ilyen jellegű közösségi programokra, minél több munkatársunk együttműködésével.”– mondta el Zadravecz Zsófia, a LAFARGE Cement Magyarország Kft. Marketing kommunikációs vezetője.
Ennek érdekében az idei évben a Királyegyházi Cementgyár folytatta a korábban a Nevetnikék Alapítvánnyal elindított kórházi falfestési projektjét: két év alatt összesen négy alkalommal, mintegy 300 óra ráfordításával nyolc kórterem szépülhetett meg a LafargeHolcim önkénteseinek köszönhetően.
De ezen kívül számos Szentlőrinc környéki közösségi program – jótékonysági bálok, falunapok, sportesemények, gyermekprogramok – szervezéséhez és lebonyolításához csatlakoztak a cementgyár önkéntesei. Az idei évben a Szentlőrincet Királyegyházával összekötő kerékpárút mellett betonból készült biciklis pihenő kialakításában is tevékenyen részt vettek a cég munkatársai: betonból készítettek padokat, valamint facsemetéket ültettek annak érdekében, hogy a két keréken közlekedők, kirándulók számára árnyékos megállóhelyet alakítsanak ki.
A LafargeHolcim munkatársai 2015-ben új együttműködő partnerként a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Baranya Megyei Csoportjával vették fel a kapcsolatot, akikkel közösen májusban hátrányos helyzetű gyerekeknek szerveztek játékos sportvetélkedőt gyereknap alkalmából. Ezen kívül kapcsolódtak a szeretetszolgálat adventi jótékonysági akciójához is. Októberben agyagdíszeket készítettek, melyeket a Magyar Máltai Szeretetszolgálat számára adakozók kaphatnak meg ajándékként a pécsi adventi vásáron a szervezet munkatársaitól.
A karácsonyi időszakban a LafargeHolcim fokozottan szeretné ráirányítani a figyelmet a hátrányos helyzetben élők támogatásának fontosságára. Ezért decemberben jótékonysági főzéssel kívánnak hozzájárulni a Magyar Máltai Szeretetszolgálat tevékenységéhez, a szervezet által működtetett Szolgáló Szeretet Háza nappali melegedőjében fogadott hajléktalanok számára biztosítanak ételosztást.