Jelentősen javulhat a betegellátás színvonala a pécsi Veress Endre utcai rendelőintézetben, ugyanis összesen 150 millió forintot költenének rá még ebben az esztendőben. Ha sikeres lesz a pályázat, csökkenhetnek az intézmény költségei, több juthat gépekre, orvosokra.
Ismét nagy fába vágja a fejszéjét a pécsi Egyesített Egészségügyi Intézmény (EEI), hiszen a szervezet közel 130 millió forintos uniós forrás felhasználásával, 150 millió forintból fejlesztené a Veress Endre utcai épületet. Itt csakúgy, mint korábban a Lánc utcai rendelőben, teljesen felújítanák az épület külsejét, szigetelnék a tetőt, a homlokzatot, nyílászárókat cserélnének, s modernizálnák a fűtésrendszert is.
– Február elején fog megjelenni egy energetikai pályázat, mi az elsők között adjuk be részletes pályázatunkat, így bízunk a sikerben. Lánc utcai tapasztalataink miatt döntöttünk úgy, hogy belevágunk a húszmilliós önrészt megkövetelő pályázaton való indulásba; ott ugyanis egy hasonló fejlesztéssel havi legalább húsz százalékos rezsidíj-csökkenést sikerült elérnünk – mondja Mácsai Németh Erzsébet, az intézmény igazgatója.
A régió legnagyobb járóbeteg-szolgáltatója, Pécs második legnagyobb költségvetési szerve a Veress Endre utcában egy 1969-ben épült épületet használ. A többszintes létesítményben legutóbb nyolc esztendeje sikerült kicserélni az ablakokat, akkor is csak az északi oldalon, ahol a legrosszabb állapotban voltak. Emellett négy éve egy új szintet építettek a déli szárnyra, de más, átfogó felújítás nem történt.
– Komoly kiadásaink vannak amiatt, hogy nem megfelelő a szigetelés, elavult a fűtési rendszer, régi ablakaink vannak az épület nagy részén. Emellett a világítástechnika is modernizálásra szorul – mondja az igazgató. Mácsainé szerint a téli szezonban 600 ezer forintot tesz ki a komplexum rezsidíja, amely ötödével csökkenhet a felújítás után.
A beruházás legnagyobb eredménye az lesz, hogy az évi millión felüli megtakarítást a jövőben az orvoslás színvonalának emelésére lehet fordítani, azaz például korszerűsíteni az eszközparkot és új szolgáltatásokat bevezetni.
A pályázatot tavasszal bírálhatják el, míg a fejlesztés december végéig valósul meg, pozitív döntés esetén.
[frame]
A Lánc utcában százezreket spórolnak
A tapasztalatok szerint a Lánc utcai rendelőintézetben 20-30 százalékos megtakarítást sikerül elérni hónapról hónapra azzal, hogy korszerűsítették az épületet az utóbbi időszakban. Ott, ahogy arról korábban beszámoltunk, összesen közel másfél milliárd forintot költhettek el az épület modernizálására és orvosi műszerek vásárlására.
[/frame]