-4 C
Pécs
vasárnap, január 19, 2025
KezdőlapPécs AktuálÖsszefogásverziók: kivel bútorozna össze az LMP?

Összefogásverziók: kivel bútorozna össze az LMP?

Újabb összefogásverziók láttak napvilágot az ellenzék köreiben: ezúttal az MSZP elnöke nyilatkozott úgy a minap, hogy a korábban százszor kiátkozott Jobbikkal is együtt lehetne működni. Korábban ezt az LMP is kinyilvánította, így előállhat az az érdekes szituáció, hogy a zöldek egy „platformra” kerülhetnek a szocialistákkal. 

A napokban Tóth Bertalan az ATV-nek adott interjújában elmondta, minél szélesebb együttműködésre törekednek az önkormányzati választásokra készülvén, és akár egy jobbikos személy mögé is beállnának, ha az „adott személy kiáll a demokratikus értékek mellett és nem vall szélsőséges nézeteket”.

Az MSZP összeülne a Jobbikkal is?

Ugyanakkor a Jobbik a közelmúltban többször is hangsúlyozta, hogy ők a „huszonegyedik századi” pártokkal, az LMP-vel és a Momentummal tudnának leginkább egy együttműködést elképzelni.

Az LMP társelnöke, a pécsi Keresztes László Lóránt ugyanezekről a „huszonegyedik századi” pártokról beszélt egy korábban lapunknak adott nyilatkozatában az esetleges együttműködésekkel kapcsolatban.

Azonban ha mind az MSZP, mind az LMP sikeresen megkörnyékezi a Jobbikot, tulajdonképpen egy frontvonalra kerülnek. Ezzel kapcsolatban kérdeztük Keresztest.

– Őszintén meglepne, ha a Jobbik egyáltalán szóba állna a szocialistákkal, ha bármilyen módon leülnének tárgyalni egymással.

Keresztest meglepné, ha a Jobbik szóba állna a baloldallal

– Határozott véleményem, hogy a valós ellenzéki pártokat meg kell tudni különböztetni. Az MSZP-vel és a DK-val, a bukott baloldali pártokkal nem lehet, nem érdemes együttműködni – emelte ki a pécsi ellenzéki politikus. – Bizonyos szempontból a közelgő önkormányzati választásoknak nagyobb jelentőségük is van, mint az országgyűlésinek, hiszek abban, hogy a huszonegyedik századi pártok a helyi civilekkel együttműködve ellensúlyt tudnak képezni rengeteg városban – például Pécsen is – a helyi vezetéssel szemben, és megdönteni azt.

Szél Bernadett lemondásával kapcsolatban elmondta, az ő pozíciójára mindennek semmilyen hatása nincsen.

– A szabályzatunk szerint hatvan napon belül kell intézkedni és egy új társelnököt találni, azaz még az őszi időszak folyamán sor fog erre kerülni.

Keresztes marad, Szél megy

A politikus elmondta, sok alkalmas női jelöltet lát a poszt betöltésére, neveket azonban nem szeretne mondani, tippeket nem adna, senki döntését sem szeretné befolyásolni.

Hozzátette, örül annak, hogy Szél Bernadett a lemondása után világossá tette, hogy az elnöki feladatai alól felszabadult energiáit most a parlamenti képviselői munkájára fogja fordítani, többet fog találkozni az emberekkel, többet tud helyi ügyekkel foglalkozni – az eddigieknél is aktívabb képviselői munkát fog folytatni.

Az MSZP álláspontjával kapcsolatban feltettük kérdéseinket Tóth Bertalannak is, egyelőre azonban nem kaptunk választ.

Hirdetés
KAPCSOLÓDÓ CIKKEK

Hírzóna

Abszolút Nő