Véget ér a farsang, kezdődik a 40 napos böjt. A nagy koplalás előtti húshagyó kedd az utolsó alkalom arra, hogy bármit szabadon ehessünk. Egyre több országban terjedt el az a szokás, hogy ezen a napon szinte mindenki palacsintát készít és fogyaszt.
A palacsintáról szóló első feljegyzések az 1400-as években jelentek meg. A palacsinta a népi hiedelem szerint a világ minden táján szerencsét hoz, fűszerekkel történő gazdagítása a jólétet és a hosszú életet szimbolizálja. A négy alapvető hozzávalója az élet négy elemét jelképezi: a tojás a teremtést, a liszt az élet dolgait, a só az egészséget, míg a tej a tisztaságot.
Az angolszász tradíciót hazánkban is egyre többen követik. Magyarország első gyermekhospice háza, a Dóri Ház első ízben rendezi meg hagyományteremtő céllal a Palacsintanapot. Az elkészült finomságokat végül pécsi óvodások és a Dóri Ház egykori, valamint jelenlegi lakói között osztjuk szét.
Terveink szerint február 12-én, kedden Dr. Hoppál Péter országgyűlési képviselő viszi el helyi óvodákba az elkészült palacsintákat, és osztja szét a gyermekek között. A gyerekek egy vidám palacsintás váltóversennyel készülnek az eseményre.
Szemem Fénye Alapítvány
További információ:
[email protected]
Dobos Marianne