Idén ünnepli fennállása 10. évfordulóját a pécsi Eurakvilo Alapítvány, mely már a kezdetek óta helyi gyermekklinika onkohematológiai osztályának munkáját segíti. Sokféleképpen járul hozzá ahhoz, hogy minél több kis beteg gyógyuljon meg, valamint ahhoz is, hogy könnyebbé váljanak a családtagok, és a kórház dolgozóinak mindennapjai. Az alapítvány a jubileumi évre is sok rendezvényt tervez, fontos célokat tűzött ki maga elé, amiben a pécsiek segítségére is számít.
Mint kiderül az alapítvány lapunkhoz küldött közleményéből, szerencsére a tervezéshez volt mire alapozniuk: a Rotary Club segítségével nővérpihenő szobát, a szülők számára hálórészeket alakítottak ki a gyermekklinika osztályán. Saját játszóteret is kaptak a gyerekek az udvaron, beszereztek továbbá altatógépet, nagy értékű eszközöket, és végre összegyűlt a pénz az ultrahanggépre is, melyről korábban mi is beszámoltunk.
A 10 év során több száz kezelés alatt álló gyermek napjait tették szebbé, a kezelésüket színvonalasabbá, és segítették vissza őket a hétköznapi életbe.
De akkor is ott vannak, mikor már nincs esély a gyógyulásra, az otthoni gyermekhospice lehetőségével az élet teljesebb megélését segítik, illetve foglalkoznak a családok gyászával, lelki támogatásával is.
Ez az összetett munka a koronavírus-járvány árnyékában sem állt le.
Sőt, az Eurakvilo Alapítvány javában tervezi a jubileumi év programjait, továbbá fontos célokat tűzött ki, amelyek megvalósulásához idén is számít az adományozói támogatására.
Az idei első program, a popcornnap már le is zajlott január 19-én. De már készülnek a következő eseményekre, a farsangra (február 11.), az évente megszokott gyermekrák-világnapi (február 15.), magyar ápolók napi (február 19.) programokra, majd a palacsintanap (február 25.) sem maradhat el, hiszen a kisbetegek ezeket a különleges alkalmakat mindig nagyon várják.
Az éves rendezvénynaptárban egyébként további közel 30 program szerepel.
Aktuális emellett, hogy márciusban ismét elindítják a 8 alkalmas önsegítő gyászcsoportjukat, ahová elsősorban az egykor a pécsi gyermekonkológiával kapcsolatban álló szülőket, nagyszülőket várják – olvasható a közleményben.
A 2021-es fejlesztési cél pedig az, hogy Pécsett is többször történjen nagyszámú génvizsgálatot magában foglaló molekuláris analízis, mely a gyermekkori rosszindulatú daganatos betegségek megfelelő kezelését segítené.
Az alapítvány ezeken felül új gyógyszerhűtőre, az ultrahangkészülékhez új vizsgálófejre, valamint biopsziás tűkre és vérvételi lándzsákra is gyűjt, melyekre mindig szükség van.
Pécsiek, segítsünk!
Az alapítvány honlapján találunk több információt arról, hogyan tudnánk támogatni nemes és fontos munkájukat.