Többek között a TOP Plusz fejlesztési program elemeiről is döntött a város a február 20-i közgyűlésen. Az Összefogás Pécsért Egyesület (ÖPE) képviselői a pénteki sajtótájékoztatón a saját körzetükben támogatott projekteket ismertették, de elmondták véleményüket az elmúlt hetekben nagy nyilvánosságot kapott ügyekről is.
Mint ahogy arról lapunk is beszámolt, a közgyűlés több hónapnyi huzavona és patthelyzet után a január 23-i közgyűlésen elfogadta az szmsz-t, és felálltak a pécsi önkormányzat bizottságai is. Kővári János, az ÖPE elnöke a sajtótájékoztatón felidézte, ők már november óta azt hangoztatták, hogy a választási eredményeknek megfelelően egy paritásos rendszert kell felállítani, amely szerinte mostanra sikerült is.
A közgyűlés február 13-én elfogadták a város költségvetését, egy hétre rá pedig többek között a városi fejlesztéseket meghatározó, 23 milliárd forintos európai uniós fejlesztési csomagról is döntöttek. Berényi Zoltán, a párt önkormányzati képviselője elmondta, a TOP Plusz-programba végül Pécs keleti városrészeit érintő, eredetileg nem tervezett projektek is bekerülhettek. Példaként említette a mecsekeszabolcsi Eszperantó utcai Óvoda és a Somogyi Óvoda felújítását, valamint az Áper laktanya fejlesztését. Hozzátette, körzete különböző forrásokból – a településrészi testülettől, a „Dönts Velünk!” programból, a Biokomtól, illetve a választókörzeti keretből – összesen 66,5 millió forintos forráshoz jut, ami jóval több, mint az eddig kapott támogatás.
Ahogy pedig Marsalkó Péter képviselő fogalmazott, körzetét tekintve a TOP Plusz-programba sok olyan projekt is bekerült, ami az ő programjában szerepelt. Kiemelte, hogy az uniós támogatásnak köszönhetően elindulhat a Bóbita Bábszínház, a Janus Pannonius Gimnázium és a Belvárosi Általános Iskola felújítása, továbbá a Barbakán kert fejlesztése, ahol ő egy „gimnáziumi és kulturális központot” tervez létrehozni.
Ahogy Kővári János ezek után mondta: hisznek abban, hogy Pécsért össze lehet fogni a legkülönbözőbb politikai erőknek, amit bebizonyítottak az elmúlt hónapokban, és ezt az irányt folytatni is szeretnék a jövőben.
A sajtótájékoztató végén több aktuális témára is reagáltak a politikai szervezet képviselői. Az egyik ilyen a Művészeti Tanács volt, amellyel kapcsolatban a napokban jelent meg egy interjú Péterffy Attila polgármesterrel. Ebben a városvezető kifejtette: „síkra száll az előző ciklusban létrehozott Művészeti Tanács önállóságának megőrzéséért”, illetve elmondta, hogy „egy stratégiai fontosságú szakmai szervezet tagjairól nem dönthet egy szűk politikai kör egy olyan fontos kulturális decentrumban, mint Pécs.” Marsalkó Péter, akit nemrég kulturális tanácsnoknak választottak, erre reagálva kifejtette, ő csak javaslatot tett, de „ezt félreértettek”, amit azóta már „sikerült megbeszélni”. Hozzátette, hogy március 14-én egy kerekasztal-beszélgetésen tárgyalják tovább a Művészeti Tanács kérdését.
Végül szóba került a Fidesz-frakcióból kiszavazó Nagy Klaudia ügye is. Ahogy hírportálunk is beszámolt róla, a képviselő a költségvetést tárgyaló közgyűlésen tartózkodott, amikor a fideszes módosító indítványokról szavaztak, egy nappal később pedig fel is függesztette tagságát a frakcióban. Berényi Zoltán újságírói kérdésre leszögezte, ez a „Fidesz belügye”, a helyzetet nekik kell megoldani. Ugyanakkor arról is beszélt, hogy, bár egy frakciószövetségben politizálnak, megjelenhetnek eltérő álláspontok. Ezeket a kérdéseket viszont tisztázni kell, hogy ennek megfelelő javaslatok kerüljenek a közgyűlés elé – ahogy frakciójuk is teszi ezt. Az öpés képviselő elmondta, az a kérésük a „nagyobb testvér” felé, hogy ennek megfelelően „rendezzék soraikat”, mert az ilyen dolgok őket is váratlanul érik.