Változtatások nélkül közöljük a pécsi önkormányzat felhívását az Ukrajnából érkező menekültek megsegítésére. Magánszemélyek, intézmények és cégek is tettek már felajánlásokat, de továbbiakat vár a városvezetés.
„Plédek, takarók, tisztálkodási szerek, WC-papír, tisztasági betét – csak néhány azok közül a felajánlások közül, amelyek a pécsi családsegítő központ telephelyein gyűltek össze az elmúlt néhány napban. A pécsiek kitettek magukért, és rengeteg adománnyal fejezték ki együttérzésüket az ukrajnai háború borzalmai elől menekülők iránt.
– Nagyon sok magánszemély hozott be a saját háztartásából összeállított segélycsomagot, és több céges felajánlás is érkezett. Egy gyógyszertár vény nélkül kapható gyógyszerekkel, egy vállalkozó pedig az adományok városon belüli szállításának biztosításával járult hozzá a menekültek ellátásához. Nagy örömünkre több köznevelési intézmény is bekapcsolódott a gyűjtésbe, ők a hozzájuk járó kisgyermekek családjainak felajánlásait gyűjtik, és juttatják el hozzánk, amit ezúton is szeretnék megköszönni minden adományozónak. Jó érzés látni, hogy milyen sokan akarnak segíteni ebben a szörnyű helyzetben – mondta el Nagy István, az Esztergár Lajos Család- és Gyermekjóléti Szolgálat és Központ igazgatója.
Egyebek közt az adományok felhasználásáról is tárgyaltak azon a városházi munkamegbeszélésen, ahol az önkormányzat és intézményeinek vezetői, a katasztrófavédelem, valamint karitatív és civil szervezetek képviselői vettek részt.
– Az önkormányzat a Pécsre érkező menekültek ellátását tűzte ki elsődleges céljául, erre próbálunk a lehető legjobban felkészülni. Pécsre szervezett formában még nem érkeztek menekültek, de egyénileg már jöttek ukrán családok, az ő ellátásukat a helyi ukrán nemzetiségi önkormányzat segítségével sikerült biztosítanunk. Arra készülünk, hogy napokon belül, a humanitárius folyosók megnyitását követően, Pécsre is szervezett körülmények között, nagyobb számban érkezhetnek menekültek. Részükre továbbra is fogadunk adományokat, de fontos, hogy az adománygyűjtésünk célzott, ezért azt kérjük, hogy mindenki a karitatív szervezetek által kért adományokkal segítse a menekültek ellátását – foglalta össze Nyőgéri Lajos, Pécs szociális területért felelős alpolgármestere.
MIRE VAN SZÜKSÉG?
· Tartós élelmiszerre – abból is az azonnal fogyasztható típusokra: májkrém, löncshús, konzerv, extrudált kenyér, keksz, müzliszelet, ásványvíz stb.
· Higiéniai termékekre – WC-papír, papír zsebkendő, fogkefe, fogkrém, tusfürdő, sampon, nedves törlőkendő, pelenka, betét stb.
· Egyéb hasznos holmira – hosszabbító, pléd, takaró, polifoam, ágynemű stb.
HOL GYŰJTENEK?
· Az Esztergár Lajos Család- és Gyermekjóléti Szolgálat és Központ telephelyein hétköznapokon 8 és 20 óra között:
o Anikó u. 5.
o Tüzér u. 7.
o Hársfa u. 154.
· A Vöröskereszt Baranya Megyei Szervezetének irodájában Hétköznapokon 8 és 16 óra között, egyéb időpontban előzetes egyeztetés után: +36 70 9338240.
o Dobó István u. 89.
· A Magyar Máltai Szeretetszolgálat gyűjtőpontjain hétköznap 8 és 16 óra között:
o Janus Pannonius u. 6.
o Apafi Mihály u. 99-100
o Edison u. 24.
· A Pécsi Egyházmegyei Katolikus Karitász gyűjtőpontjain hétköznap 8 és 16 óra között:
o Janus Pannonius u. 4.
o Lánc u. 6. (a parkoló felől)
· A Baptistaponton hétköznapokon 9 és 17 óra között:
o Uitz Béla u. 1-3.
· A Hit Gyülekezete Szeretetszolgálatánál csütörtökönként 17 és 20 óra, valamint vasárnaponként 9 és 15 óra között:
o Megyeri út 62/a
Továbbra is várjuk önkéntesek jelentkezését az [email protected] e-mail címen, illetve a +36 20 2637659-es telefonszámon, valamint a lakhatási célú felajánlásokat ezen az űrlapon: Az én házam a te otthonod…
Pécs Megyei Jogú Város Önkormányzata”
Kiemelt kép: Menekültek Tiszabecsen (MTI/Czeglédi Zsolt)