Az elmúlt években megyei és helyi szinten is sikeresen bonyolították le azokat az európai uniós támogatású projekteket, amelyek a baranyai és pécsi foglalkoztatási helyzet javítását tűzték ki célul. Nemrég lezárult a közbeszerzési eljárás, így hamarosan elkészülhet a stratégia, mely a helyi gazdaságfejlesztési terveket támogatja – tájékoztatta lapunkat a pécsi önkormányzat.
A Baranya Paktum és a Pécs Paktum I. programokban a foglalkoztathatóság és foglalkoztatottság növelését többek között bértámogatással, képzési támogatásokkal, információszolgáltatással, és a munkába járás támogatásával segítették elő – derül ki a közleményből.
A pécsi önkormányzat kiemelt célja, hogy a város foglalkoztatási szintjét folyamatosan növelje, a munkaerő-piaci integrációs programokat támogassa.
Ezt a célt szolgálja a 2018. október 31-én benyújtott Pécs Paktum II. pályázat, amit az önkormányzat a Baranya Megyei Kormányhivatallal, a Pécsi Városfejlesztési Nonprofit Zrt.-vel és a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Egyesülettel közösen valósít meg. A nagyszabású foglalkoztatási program a 2018. december 7-i támogató döntés értelmében 1,3 milliárd (egész pontosan: 1.370.000.000) forint vissza nem térítendő európai uniós támogatásban részesült.
A program 2019. október 1-jén indult, célja, hogy javítsa a pécsi járásban élő álláskeresők foglalkoztathatóságát, ezen belül főként a hátrányos helyzetűekét. Az egyik fő feladat most az, hogy a pécsi önkormányzat megbízásából egy stratégiai dokumentum készüljön a helyi gazdaságfejlesztésről és befektetésösztönzésről.
Mint olvasható a városházi közleményben, idén április 20-án lezárult közbeszerzési eljárás keretében kiválasztották a nyertes ajánlattevőt, akinek az a feladata, hogy egy olyan szakmai stratégiát készítsen, ami a körülmények értékelése alapján határozza meg a fejlesztési irányokat és konkrét tervezési célokat.
A cél egy részletes, a befektetést ösztönző, képzést és munkaerőpiacot középpontba állító, a helyi gazdaságfejlesztést érdemben is támogató dokumentum elkészítése. Ez a készülő Integrált Településfejlesztési Stratégiába is bekerül, így a tervekhez európai uniós forrásokat is rendelhetnek a 2021–2027 közötti időszakban.
A programról korábban itt és itt írtunk.