Az oltóanyag az ország több egészségügyi intézményében elérhető. A kockázatnak kitett emberek kérhetik – hívta fel a figyelmet a Nemzeti Népegészségügyi Központ.
A majomhimlő olyan vírus, amely mérsékelten képes emberről emberre terjedni. Az átvitel általában hosszabb ideig tartó közvetlen szoros kapcsolat útján testváladékkal – nyál, vizelet, nemi váladék – vagy testváladékkal szennyezett tárgyak (például ágynemű, ruha) történhet.
A majomhimlő elleni oltóanyagot a kockázatnak kitett személyek igényelhetik.
Az olthatóságról és annak szükségességéről szakmai szempontok alapján minden esetben az oltóorvos dönt. A majomhimlő elleni védőoltás két adagból áll, melyek négy hét különbséggel adhatók be. A védettség a teljes oltási sorozat felvételével alakul ki.
A majomhimlő elleni oltás önkéntes és térítésmentes.
A majomhimlő elleni oltóanyag az ország több egészségügyi intézményében – a Semmelweis Egyetem Bőr-, Nemikórtani és Bőronkológiai Klinikán; a Dél-Pesti Centrumkórház Országos Hematológiai és Infektológiai intézet Szent László Kórház telephelyén; a Józsefvárosi Szent-Kozma Egészségügyi Központ Bőr- és Nemibeteg Gondozóban, a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Infektológiai Klinika Oltási Ambulanciáján; a Pécsi Tudományegyetem Klinikai Központjában; a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórházban és a Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ Bőrgyógyászati és Allergológiai Klinikán – elérhető.
További részletek az NNK honlapján ITT olvashatók.
Kiemelt képünk illusztráció.