Ezzel lezárult a regionális építkezés első köre.
Az MTI közleménye szerint az MMA pécsi munkacsoportjának vezetőjévé Dévényi Sándor építészt, az MMA rendes tagját választották titkos szavazás útján. A március 21-i ülésen megválasztották a köztestületi képviselőt is, aki Vas Bence gitárművész, -tanár, a Pécsi Tudományegyetem Művészeti Karának dékánhelyettese lett.
Az alakuló ülést követő tájékoztatón Kiss János, az MMA alelnöke bejelentette, hogy az akadémia áprilistól hivatalosan is megkezdheti a munkáját a hét régióban – Győrött, Miskolcon, Kecskeméten, Veszprémben, Szegeden és Debrecen és Pécsen –, ezek közül öt központban az Magyar Tudományos Akadémiával (MTA) együttműködve.
Richly Gábor, az MMA főtitkára elmondta: az akadémia akkor lehet hatékony, ha minél több partnerrel működhet együtt. A hét regionális centrum létrejötte helyi alkotóműhelyeket is jelent, ahol közvetlen kapcsolatok épülhetnek ki. Ezek közül a központok közül pedig öt munkacsoport olyan területet fed le, amelyben jelentős a határon túli magyarság szerepe, ami külön jelzi fontosságukat, hiszen az MMA alapításától fogva feladatának tekinti az elszakított nemzetrészek kulturális támogatását.
Jelezte, hogy a jövőben akár közvetlenül, más, magyarlakta országokban is nyílhatnak regionális központok.
Lénárd László, a munkacsoportnak otthont adó MTA Pécsi Területi Bizottsága nevében hangsúlyozta, hogy a régió három megyét és jelentős határon túli magyarságot felölelő nemzetrészeket foglal magába, két kiváló és meghatározó egyeteme, a pécsi és a kaposvári pedig önmagában országos fontosságú a kultúra és a művészetek terjesztése terén. Így az akadémiai összefogás biztos alapokon áll mind a tudomány, mind a művészetek terén.
Az MMA 2022 októberében döntött arról, hogy együttműködésben az MTA-val, regionális munkacsoportokat hoz létre hét városban.